Hit Arttırma Nedir

Hit Arttırma Nedir
hit-arttirma-nedir

Hit Arttırma Nedir

Dijital dünyanın her geçen gün biraz daha fazla tercih edilmesi ve yeni yeni insanların bu dünyayı keşfetmesi bu ortamda web siteleri için olumlu gelişmelerden biridir.

Ancak dijital dünyanın sürekli olarak gelişmesi ve insanlar tarafından daha da fazla şekilde tercih edilmesi web siteler için de yenilikleri takip etmeyi gerekli hale getiriyor.

Büyük emekler sonucunda oluşturulan ve uzun zaman başarısı için çalışılan web siteler de en temel noktalardan birisi de hit arttırmadır.

Web site hit arttırma uygulamaları bir sitenin başarısını etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alıyor.

Hit hem tekil hem de çoğul olmak üzere iki farklı şekilde incelenebilir.

Tekil hit; belirlenen süre içerisinde bir siteye gelen ziyaretçilerin kaç farklı kişi olduğunu inceleyen sistemdir. Yani bir kişi siteye on defa girmiş ise bu bir kişi olarak görünecektir.

Çoğul hit ise belli süre içerisinde sitenize giriş sayısıdır. Örneğin kişi sitenize 5 defa girmiş ise o çoğul hit kısmına 5 olarak ekleniyor.

Organik Hit Nedir? Hit Arttırma Nedir

Organik hit bir web sitesine gelen ziyaretçilerin bu siteye kendi istekleri doğrultusunda ulaşmış ve hiçbir şekilde zorlama olmaksızın sitede zaman geçirmiş olmasıdır.

Biraz daha açıklamak gerekirse organik hit yalnızca Google arama sonuçları üzerinden web sitelerine gelen kullanıcılar için kullanılmıyor.

Farklı siteler üzerinden size ulaşan ya da doğrudan sizin sitenizin adresini yazarak da sitenize ulaşan kişiler için de kullanılıyor.

Kendi isteği ile bir web sitesini ziyaret eden herkes organik olarak tanımlanmaktadır. Peki kişiler web sitelerin hit oranını yükseltebilmek için neler yapmalıdır?

 Kaliteli Ve Özgün İçerik Üretimi ile Hit Arttırma Nedir

Bir sitenin hit oranını yükseltebilmek için sitenin mutlaka kaliteli özgün içerik üretmesine özen gösterilmelidir.

İçerik üretimi sırasında ziyaretçinin gözünden bakarak içerikte bilgi vermeye önem vermeniz gerekiyor.

Özgünlük son derece önemli bir detaydır. Özgün olmayan içerikler sizi yükseltmek yerine daha da aşağılara çekecektir.

Her ne kadar farklı sitelerden alınan içerikler o an için hitinizi arttırsa da uzun dönemde sizi çok da geliştirmeyecektir.

Bu nedenle sitenizde yayınlanan içeriklerin özgün olmasına önem vermelisiniz. Aynı zamanda içeriklerde bilgi vermeyi de ihmal etmemelisiniz.

İnsanlar bu içerik bana ne vaat ediyor sorusunun cevabını içeriği inceledikten sonra alabilmelidir.

Kaliteli bir içerik hem özgündür hem de ziyaretçiyi sitede kendi isteği ile tutabilecek bilgi yüklü içeriklerdir.

Sitenizi Her Zaman Güncel Tutun

Sitenizi güncel tutmak da son derece önemli bir detaydır. İnternet ortamlarında paylaşılan bilgiler çok kısa sürede eskir ve insanlar yeni bilgilerin arayışına girer.

Böyle durumlarda sizler de sürekli güncel tutmalı ve yeni içerikler ile sitenize her zaman yeni bilgiler yüklemelisiniz.

Bunu ancak içerik üreterek yapabilirsiniz. İlk zamanlar sizleri çok yoracaktır. Ancak sonrasında günde birkaç içerik ile sitenizi güncel tutmayı başarabilirsiniz.

Güncel olmayan siteler zaman içerisinde yok olup gidecek sizin de emekleriniz tamamen boşa gidecektir.

Sosyal Medyadan Destek Alın

Sitenizin çok daha fazla şekilde ziyaret edilmesini istiyorsanız içeriğinizi kullanıcıya hızlı şekilde ulaştırmanız gerekiyor.

Yayınlanan özgün içerikleri sosyal medya üzerinden insanlara duyurabilirsiniz. Bu sosyal medya ortamlarında insanlar site hiti arttırma açısından son derece önemli bir kitledir.

Hatta siteniz için yapılan paylaşımları buralarda paylaşarak insanların sizleri daha iyi tanımasına da olanak sağlamış olursunuz.

Yoğun bir site trafiği ve site hiti arttırmak için sosyal medyanın gücünden her zaman yararlanmanız gerekiyor.

Seo Faaliyetlerine Önem Verin

Seo çalışmaları sitenin trafiğini arttırmak adına son derece önemlidir. Bu önemin farkında olan webmasterler sitelerin arama motorlarında üst sıralara yerleşmesini sağlamak için çeşitli çalışmalar yaparlar.

Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak birçok bakımdan önemlidir. Her şeyden önemlisi ziyaretçilerinizin sizleri daha kolay bulmasını sağlayan çalışmalardır.

Bu alanda profesyonel olan kişilerden destek alarak sitenizin hit oranını daha hızlı bir şekilde yükseltme imkanı bulabilirsiniz.

Seo Uyumlu Makaleler Yazın Hit Arttırma Nedir

Arama motorları üzerinde günlük olarak milyarlarca arama yapılıyor. Seo uyumlu makaleler sayesinde bu aramaları sitenize yönlendirmeniz daha kolay oluyor.

Ancak seo uyumlu makale konusunda dikkat etmeniz gereken önemli detaylar var. Örneğin bir yazı ne kadar uzun olursa ziyaretçi aradığı soruya o kadar detaylı yanıt bulacaktır.

Bu nedenle yazıların 200 kelime ile 1000 kelime arasında olmasına özen gösterin. Uzun içerikler kullanıcının site içerisinde daha uzun kalmasına da yardımcı olacaktır.

Bunun yanında yazılar da dikkat çekici başlıklar kullanmaya da önem verin. Dikkat çekici başlık sayesinde insanlar yazıda neler anlatıldığını merak edecek ve yazıyı okumak isteyeceklerdir.

Yazılarda yalnızca anahtar kelime odaklı olmayın. Görsel seçimlerinizi de yine anahtar kelimeleri içerecek şekilde düzenlemeye göstermelisiniz.

Anahtar Kelime Taraması Yapın

Sitenizin amacına uygun içerik üretirken kullanacağınız anahtar kelimeleri doğru seçmeniz gerekiyor.

Anahtar kelime taraması yaparak hedef kitlenize en uygun olan kelimeleri rahatlıkla seçebilirsiniz.

Popüler konular ve bu konulara uygun anahtar kelime belirlemek insanların daha çok ilgisini çekecektir.

Aratılma hacmini yükseltmek ve sitenin hitini yükseltmek adına doğru anahtar kelime kullanılmasına önem verilmesi gerekiyor.

Google arama kısımlarından ya da farklı kelime araçlarından bu anahtar kelimelere kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Arama Motoru Pazarlamasına Önem Verin

Web sitenizin trafiğini hızlı bir şekilde yükseltmek isteyen insanlar bu konuda arama motoru pazarlaması yaptırabilirler.

Kısaca SEM olarak bilinen bu yöntem genelde ücretlidir. Bu pazarlama yöntemi içerisinde en çok kullanılan arama motoru pazarlama sistemi Google Adwords olarak biliniyor.

Çünkü Google en fazla kullanılan arama motorudur.

Sitenin hedef kitlesine en uygun anahtar kelimelere yapılacak olan ödeme sayesinde sitenizin daha görünür bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Site Trafik Analizi Hit Arttırma Nedir

Bir web site trafiği arttırılmak isteniyorsa site sahiplerinin mevcut olan trafik hakkında çok detaylı bilgiye sahip olması gerekiyor.

Bu konuda Google Analytics programından yardım alınabiliyor.

Bu uygulama sayesinde sitenin kaynağına, hedef kitlesi sorgulamasına ve sitede ne kadar süre geçirildiğine kadar çok detaylı bilgiler bulunabiliyor.

Bu hizmet tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Site hit arttırmak için gerekli olan anahtar kelimelere de yine bu uygulama üzerinden ulaşabilme imkanınız bulunuyor.

Böylece en çok aranan anahtar kelimelere daha kolay şekilde ulaşabilir ve sitenizi yükseltme imkânı bulabilirsiniz.

Ziyaretçileriniz İle İletişim Kurun

Siteye gelen insanlar ile sitenizde çeşitli konularda iletişim kurmaya özen gösterin. Örneğin yayınlanan içeriklerin alt kısımlarına yorum kısmı ekleyebilirsiniz.

İnsanlar yazılar hakkında görüşlerini buradan dile getirebilirler. Bunun yanında ziyaretçilerinize çeşitli sorular yöneltebilirsiniz.

Site üzerinden testler, anketler uygulayabilir ve sitede daha uzun şekilde zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Siteniz ile ziyaretçileriniz arasında birçok farklı şekilde iletişim kurabilme şansınız bulunuyor. Tüm bunların yanında sitenizde bir iletişim formu bulunmasına mutlaka özen gösterin.

Bu iletişim formu sayesinde insanların site hakkındaki uyarı ve önerilerini alabilir, daha iyi bir web site olmak için çalışmalar yapabilirsiniz.

Sitede ziyaretçileriniz ile iletişim halinde olmak sizlere birçok bakımdan önemli faydalar sağlayacaktır. Bu yüzden sitenize yapılan yorumları mutlaka dikkate alın ve cevaplayın.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.