Hibe Destekli İş Fikirleri

Hibe Destekli İş Fikirleri
hibe-destekli-is-fikirleri

Hibe Destekli İş Fikirleri

Ülkemizde iş kurmayı planlayanlara hibe desteğinin verileceği açıklandıktan sonra birçok alanda iş düşünceleri ortaya çıkmıştır.

Peki, bu alanlardan hangilerine daha kolay hibe desteği verildiği ve hangi işlerin daha kolay kazanç sağladığı konusunda bazı maddelere değineceğiz ve geçtiğimiz günlerde hibe verilmiş iş fikirlerini sizinle paylaşacağız.

Kendi işini kurmak isteyenlere veya kendi mesleği ile ilgili bir iş fikri olup ama yeterli desteği alamayanlar için tam bir çıkış kapısı olmaktadır.

Bu sayede insanlarımızın ufku genişlemekte olup gireceği işe daha az risk ile girmelerini sağlamaktadır. Son zamanlarda hibe desteği onaylanmış olan bazı meslek gruplarını sizler için derledik.

reklam

Hibe Destekli İş Fikirleri

Cafe Restaurant

Bol kazançlı iş fikirlerinden birisi olan cafe daha çok öğrenci alanlarında seçildiği zaman çok fazla kazanç elde etmek mümkündür. Ama bu sektöre girmek diğer sektörlere göre biraz daha maliyetli olacaktır.

Eğer bu sektöre girmek istiyorsanız ilk önceliğiniz konum olmalıdır. İnsanlara hizmet verdiğiniz için insan popülasyonunun yoğun olduğu yerler seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Kuru Temizleme

İnsanlar yoğun iş hayatından dolayı bazen kendi ihtiyaçlarını gidermeye vakit bulamıyor. Bu yüzden temiz ve kolay olarak çamaşırları kuru temizlemeye bırakıp belirli bir miktar para ile bu ihtiyacını giderebilirler.

Bu nedenle kuru temizleme işine girmek az maliyetli bol kazançlı bir iş olacaktır.

Terzi

Terzilik her kişinin mutlak geleceği yerlerden bir tanesidir. En basit düşünce ile insanlar yeni kıyafet aldıklarında veya çok sevip atmaya kıyamadıkları ufak yırtıkları olan giysilerini terziye götürüp ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

Bu sektöre girebilmek için kısacası bir makineye ihtiyacınız olacaktır.

Hibe Destekli İş Fikirleri
Sermayesiz İş Fikirleri

Toptan Satış Mağazası

Eğer bu işe girmek istiyorsanız hangi alana yöneleceğinizi seçmeniz gerekmektedir. Eğer alanınızı seçtiyseniz size bir araç gerekecektir, bunu da hibe desteği sayesinde alabilirsiniz.

Butik Açmak

Eğer butik açmayı düşünüyorsanız üzülmeyin, bu alan da dahil olmak üzere çok fazla fikre yönelik hibe desteği sağlanmaktadır.

Butik açmak diğer alanlara göre maliyetli sayılsa da harcadığınız kadar kazanacağınızı söyleyebiliriz.

Oto Yıkama

Günümüz toplumunda otomobillerin sayısı gittikçe artmaktadır. Otomobillerin fazlalaşması bu alanın işlemesine katkıda bulunmaktadır.

Yapacağınız harcamanın az olması ve kazancınızın fazla olması bu işe yönelmeniz konusunda sizi teşvik edecektir.

Bu seçenekler elbette % olarak daha fazla hibe desteği almış işlerdir. Ancak diğer sektörlerin destek alamayacağı anlamına gelmez. Projelerinizi hazırlayıp sunmanızda fayda var.

Herkese bol kazançlar, iyi şanslar.

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.