Backlink Nedir Backlink Nasıl Alınır

Backlink Nedir Backlink Nasıl Alınır
Backlink Nedir

Backlink Nedir Backlink Nasıl Alınır? Backlink nedir diye soracak olursanız sitenizin tavsiye edilmesidir diyebiliriz. Daha çok açmak gerekirse sitenizin başka siteler tarafından reklamının yapılmasıdır. Bunun için kaliteli bir içerik üreticisi olmanız gereklidir.

İçeriğiniz iyi olması durumunda başka siteler sizin içeriklerinizden alıntılar yapıp sizden bahsedecek ve sizin sitenizin linkini kendi sitesinde yer vermiş olacak.

SadeceON’un güvenli ödeme sistemiyle 10 liradan başlayan ekonomik backlink fiyatları sizleri bekliyor.

Sitenizin sıralamasını kolayca yükseltmek, daha fazla insana ulaşmak için siz de en uygun seo paketini seçebilir, işi uzmanlarına bırakabilirsiniz.

Alanında uzman ve profesyonel hizmet verenleri sizin için bir araya getiren SadeceON’a https://www.sadeceon.com/tr/Tags/backlink-paketleri linkine tıklayarak ulaşın ve avantajlı alışverişin tadını çıkarın!

reklam

Bu da doğal olarak sizin tanınırlığınızı arttıracak bir unsur olacaktır. Bu verilen linklerle birlikte sitenizin mevcut değeri artacaktır.

Böylece sitenizin arama motorlarındaki puanları da artmış olacak siteniz daha tanıdık bir site olmaya devam edecektir.

Tabii ki her siteden ücretsiz backlink almaktan ziyade arama motorlarında binlerce tıklanma alan sitelerden linkinizin paylaşılmış olması çok daha değerli olacaktır.

Böylece arama motorlarının gözünde güvenilir ve başarılı sitelerin paylaşım aldığı bir site olarak gözükeceksiniz.

Bunun sonucunda da arama motorlarının değerlendirmelerinde diğer sitelerin bir iki adım önüne geçmiş olacaksınız. Fakat tüm mesele backlink satın almak ile bitmiyor.

Backlink Nedir Backlink Nasıl Alınır

Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. İçerik olarak başarısız bir siteyken link almanız arama motorları için pek bir anlam ifade etmiyor hatta bunu olumsuz olarak görüyorlar.

Bu yüzden hizmetlerimiz yaprağımızdaki bu yazımızı tıklayarak backlink kaynağına ulaşabilirsiniz.

En iyi backlink katkısı için biraz sabırlı olmanız gerekmektedir. Siteyi açar açmaz yapılan bu tarz çalışmalar arama motorları tarafından yararsız olarak görülmektedir.

Siteniz açıldıktan en az 2 ay sonra almanız durumunda arama motorları bunu faydalı olarak görebilir.

Ayrıca backlink aldığınız sitelerin de önemi vardır. Bu siteler genellikle herkesin bildiği, tıklanma sayıları yüksek, popüler siteler olursa sizin için yararlı olacaktır.

Eğer ki bu siteler ahlak kurallarına uygun olmayan siteler olması durumunda arama motorlarının değerlendirmelerinde olumsuz puanlar alacaksınız.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken konular da ücretsiz backlink almanız durumunda bunun geçerli değil kalıcı olmasını sağlamaktır.

Nasıl yani diyecek olursanız bir sitenin sizin linkinizi paylaşıp aradan kısa bir zaman geçtikten sonra bu paylaşımı kaldırması arama motorlarının dikkatinden kaçmayacak bir unsurdur.

Bu yüzden sadece linkim paylaşılsın ama nasıl paylaşılırsa paylaşılsın kafasında backlink almanız durumunda bu sizin sitenizin arama motorlarında ön plana çıkması işe yaramaz hale gelecektir.

Hatta öyle ki sitenin arama motorlarında geri plana düşmesine dahi sebebiyet verebilir.

Backlink Nedir Backlink Nasıl Alınır Backlink Çeşitleri

Birbirinden farklı backlink çeşitleri vardır. Bu backlink çeşitlerini uygulayabileceğiniz bir çok yöntem de bulunmaktadır.

Bunlardan en çok tercih edilenlerden bir tanesi paravan blog yöntemidir. Bu yöntemle oluşturmuş olduğunuz web siteleri için ayrıca blog sayfası açarsınız.

Bu blog sayfasında sitenizin backlinkini yapabilirsiniz. Fakat bunun için aceleci olmamalısınız.

Blogda paylaşılacak özgün içeriklerle blog sayfasının arama motorlarında çıkmasını sağlamalısınız.

Bunlar olduktan sonra yani üzerinden 2-3 hafta geçtikten sonra kendi sitenizin reklamını bu blog sayfasında yapabilirsiniz.

Böylece hemen backlink almayarak arama motorlarının değerlendirmelerinde de başarılı sonuçlar almış olacaksınız.

Kullanılan bir diğer çeşit de video linktir. Video link yöntemiyle dünyanın kabul etmiş olduğu video platformlarını kullanabilirsiniz.

Web sitenizdeki içeriklerin tanıtımını bu sitelerde yaparak açıklama kısımlarında linkini verebilirsiniz.

Bu da sitenizin arama motorlarındaki yerini oldukça güçlendirecek bir sistem olacaktır. Bir diğer çeşit sosyal imleme yöntemidir.

Bu yöntem özellikle son zamanlarda etkisini göstermeye başlamıştır.

İnternet dünyasında adından sıkça söz ettiren sosyal paylaşım sitelerinde linkinizi paylaşabilirsiniz.

Aktif sayfalarda web sitenizin linkinin paylaşılması oldukça etki edecektir.

Bunlar dışında başka ücretsiz backlink yöntemleri de bulunmaktadır. Toplistler bilindiği üzere son zamanlarda eski popülerliğini yitirmiş durumda.

Bu listelere vereceğiniz backlinkler diğer yöntemlerdeki kadar etkili olmayacak olsa da yine de abartı bir şekilde bunu yapmamanız durumunda siteniz için yararlı olacaktır.

Nadir kullanılan çeşitlerden biri de ziyaretçi defteri yöntemidir.

İnternette bulunan devlet, vakıf, dernek sitelerinde bildiğiniz üzere insanların yorum yapması için ziyaretçi defterleri bulunmakta.

Bu defterlere abartılmadan yorum yapmanız ve yorumlarda web sitenizin linkini paylaşmanız da siteniz için olumlu bir etki yaratacaktır.

Backlink Nedir Backlink Nasıl Alınır?

Backlink alma amaçlarının en başında elbette ki web sitelerin daha çok ziyaret edilmesi isteği vardır.

Backlink yöntemi sayesinde sanal alemdeki botlar; mevcut web sitenizi daha sık ziyaret eder, bu da web siteleri yöneticileri için çok istenen bir durumdur.

Backlink al yöntemiyle web siteleriniz arama motorlarında, tarayıcılarda en üst (top) sıralarda gözükür.

Backlink almadan önce yapmanız gereken şeyler vardır.

Bunların başında ise web dizaynı yapmak gelir. Web dizaynınızı yaptıktan sonra sıra bir ücretsiz backlink almaya gelecektir.

Ücretsiz backlink almak elbette ki istenen bir durumdur ancak ücretsiz olan her backlinke güvenmek de biraz zordur.

Alacağınız backlink’in en başta güvenilir ve kalıcı olması gerekir. Backlink free olunca insanlara daha cazip gelmektedir.

Ancak bu alınan backlink’in kısa ömürlü olması hiçbir işe yaramayacaktır. Backlink’in ömrü 6 ay 1 sene falan değil uzun yıllar boyu sürmelidir.

Eğer SEO dağılımınızı ya da planınızı etkili bir şekilde oluşturursanız birçok sayıda backlink yani geri link elde edersiniz.

Bu ikisi birbirleri ile yakından ilişkilidir. SEO nuz ne kadar sistematik olursa backlinkleriniz o kadar çok olur.

Backlink almak için sadece SEO nuzun iyi olması elbette ki yetmez. Bunlara ek olarak; web sitenizin güçlü bir altyapıya sahip olması gereklidir.

Altyapıya ek olarak sitenizin içeriği de çok önemlidir. İçerik ve backlinkler de birbirleri ile çok yakından alakalıdır.

Günümüzdeki ücretsiz backlink teknikleri de artık tüm bu işlevleri sağlayabiliyor. Ancak yine de sizin birçok noktada dikkatli davranmanız gerekir.

Aldığınız backlink checker etmeniz gerekir. Bu hangi yollar ile alındı, alınmasını etkileyen faktörler neler oldu vesaire.

Eğer olumlu geri dönüşler çoksa bu noktalara ağırlık verilmeli, tam tersi durumlar söz konusu ise bu uygulamalar bir kez daha tekrar edilmemelidir.

Backlink Alırken Dikkat Edilecekler

İnternette backlink web sitesi ararken karşınıza çok sayıda sonuç çıkar. Ancak bu sonuçların güvenilir olup olmadığına karar vermek pek kolay olmayacaktır.

Backlink alırken dikkat edilecekler vardır ve bu dikkat edilecek noktaların başında backlinki gönderecek olan web sitesi vardır.

Backlinkin alınacağı web sitesi çok önemlidir.

Örneğin sizin otomotiv sektörü üzerine bir web siteniz varsa; size backlink sağlanacak olan web sitenin de otomotivle alakalı bir site olması gerekir.

Yani backlinklerin uyumluluk noktası çok önemlidir. Buna dikkat ettiğiniz sürece web sitenizin üst sıralarda yer alması kaçınılmazdır.

Backlink satın al tekniği ile backlink satın aldıktan sonra backlink sorgulama yapmanız gerekir. Backlink sorgulamalarında bir tutarlılık görüyorsanız backlinkler işe yarayacaktır.

İşe yaramasından kastımız; web siteniz arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alabilecektir.

Backlink planlamaları sistematik olduğu sürece sonuç alma ihtimaliniz de o kadar yüksek olacaktır.

Bu ancak en iyi backlink web sitesinden hizmet almak ile mümkün olacaktır.

Backlink alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise; doğallık olacaktır. Ücretsiz backlink almak elbette istenen, aranan bir durumdur.

Doğallık ve ücretsiz olmak da birbirleri ile son derece yakından ilintilidir.

Doğallık derken demek istediğimiz şey; backlinkin doğal yollarla yapılıyor olmasıdır.

Bu doğallığı sağlamanın en etkili yolu etkili bir SEO planıdır. SEO planlaması etkili olduğunda web siteniz tutarlı ve istikrarlı bir şekilde arama motorlarında üst sıralarda kendine yer bulacaktır.

Varsayalım ki web siteniz haftada ortalama 1-2 kez backlink alıyor.

Daha sonra bir backlink satın al ile bir backlink satın alıyorsunuz ve birden haftalık backlink sayınız 100 lere çıkıyor.

Bu çok istikrarlı bir durum değildir, hatta hiç değildir. Google bu sıradışılığı fark edecek ve sebebine mutlaka bakacaktır.

Bu da sizin aramalarda üst sıralarda bulunacağınız yere; daha alt sıralara itilebilirsiniz.

Backlink Sorgulama

Backlink sorgulama yöntemi ile herhangi bir web sitesinin SEO verilerini analiz edebilir, detaylı bilançolar çıkarabilirsiniz.

Ayrıca bu yöntem ile web sitenizin gittikçe daha çok insanlara ulaşıp ulaşmadığını da görebilirsiniz.

Backlink checker ile yönlendirici bölgelerin sayısına ulaşabilir, mevcut backlink sayısını gözlemleyebilir, alan sıralamalarınızı görebilir ve ahrefs sıralamanızın da ne olduğunu tespit edebilirsiniz.

Backlink satın al dıktan sonra bu backlinkin çalışma sistematiğine de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Aldığınız her backlink size olumlu sonuçlar vermeyebilir. Hatalı uygulanacak olan backlink yöntemi sitenize yarardan çok zarar verecek bu da sizin için kötü olacaktır.

En iyi backlink sunucusunun ne olduğuna karar vermek zordur. Bu sebeple kaliteli web sitelerden, güvenilir web sitelerden backlink satın alın.

Gerekli araştırmalar yapmadan alacağınız backlinkin size hiçbir yararı dokunmayacak üstelik zararı olacaktır.

Bu sebeple alacağınız yere karar vermeden önce söz konusu web sitesinin Moz ve majestic notlarına bakmalısınız.

Bu puanlar çoğunlukla sizin web sitenizin puanına kıyasla daha yüksek olmalıdır çünkü backlinkin ancak böyle faydasını görebilirsiniz.

Backlink sorgulama tekniği ile nerelerden ne sıklıkla backlink aldığınızı gözlemleyebilir, ayrıntılı raporlar çıkarabilirsiniz.

Ücretsiz backlink sağlayan web siteler ücretsiz backlink sorgulama da sağlar. Ancak bunların da çoğu zaman bir sınırı vardır. Çoğu web siteler 1000 ya da 1500 domain ile sınırlıdır.

Bu bakımdan alacağınız backlink paketinizin içeriğine çok dikkat etmeli, her ayrıntıyı bilmeniz gereklidir.

Backlink alacağınız zaman backlink sunan web siteyi araştırmanız ve bilgi toplamanız gerekmektedir.

Backlink al diye google da arama yaptığınızda karşınıza çok sayıda sonuç çıkacaktır.

Bu sonuçlar arasından size en uygun olanını bulabilmek zor olacaktır.

Ancak kısa bir araştırma neticesinde kafanızda net bir şekil oluşacak ve neyi almanız gerektiğine karar vereceksiniz.

En İyi Backlink Nasıl Elde Edilir?

En iyi backlink birçok farklı şekilde elde edilebilir. Ancak aralarında en etkili olanları da vardır.

Öncelikle SEO planınızın planlaması iyi bir şekilde yapılmalıdır.

Bunu siz yapamıyorsanız bu konuda güvendiğiniz ya da uzman birine danışınız.

Çünkü SEO tekniğinin olmazsa olmazlarından biri olan anahtar kelimeler; arama motorlarında hangi sırada gözükeceğinizi doğrudan belirlemektedir.

Ayrıca en iyi backlink demek en doğal backlink demektir.

Yani organik, doğal bir backlink daha tercih edilen ve daha kalıcı olan bir yöntemdir.

Web sitesine en büyük kazancı doğal ziyaretçiler sağlayacaktır.

Elbette bu takipçilerin kemik kitleyi oluşturması da çok önemlidir. En iyi backlinki elde edebilmek için yapmanız gereken bir diğer şey reklam vermek olabilir.

Reklamlar günümüz dünyasının olmazsa olmazlarından bir kavramdır ve çok da etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Sizde backlink satın al yöntemi ile web sitenize backlinkler sağlamak istiyorsanız bu dediklerimize dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Çünkü biz biliyoruz ki arama motorlarında en üst sıralarda yer edinebilmenin yolu bu yöntemlerden geçmektedir.

 

En iyi backlink hizmetini almak istiyor ve yüzde yüz bir verim sağlamak istiyorsanız; yapacağınız bazı önemli şeyler vardır.

Bunlardan bir tanesi de sizin web sitenizin türü ile benzer ya da aynı konulu bir siteden hizmet almanızdır.

Meşhur backlink alma siteleri vardır. Bunlar bu alanda kendilerini kanıtlamış yerlerdir.

Bunları araştırmanız ve web sitenizin temasına en uygun gördüğünüz backlinki almanız gerekmektedir.

En iyi backlinki bulabilmek ya da anlayabilmek için; web tarayıcıları tarafından doğal backlink olarak algılanan backlinkleri görmek gerekir.

Bu türden bir backlink satın alarak siz de web sitenizin en üst sıralarda yer edinmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer bu yöntem ile backlink satın almak istiyorsanız yapmanız gereken şeylerden bir tanesi de sizin web sitesi temanız ile benzer web sitelerde etkin olmanızdır.

Bu etkinlikten kastımız; etkileşim yapmaktır: Beğeni, yorum vb şeyler. Asla içeriğinden emin olmadığınız backlinkler satın almayınız.

Ücretsiz Backlink Backlink Nedir Backlink Nasıl Alınır

İşletmelerin marketing stratejilerinde başarılı olabilmeleri için arama motorlarında en üst seviyelerde gözükmesi önemlidir.

Bunu başarabilmenin en etkili yöntemlerinden biri de ücretsiz backlink yöntemidir.

Bir siteden başka bir siteye link vermek maliyetsiz olduğu gibi oldukça da başarılı sonuçlar veren bir tekniktir.

Backlinklerin büyük özen ve hassasiyet ile oluşturulması çok önemlidir.

Çünkü sistematik ve planlı bir şekilde oluşturulan backlinkler daha kalıcı ve etkili sonuçlar verir.

Kalıcılık diyoruz çünkü backlink konusunda kalıcılık çok önemli bir konudur. Alacağınız backlinkten uzun süreler faydalanmanız gerekir.

Bu web sitenizin sürdürülebilirliği açısından çok önemlidir. Ücretsiz bakclink tekniklerinin birden çok uygulanış tarzı olabilir.

Her yöntem her web siteye uyum sağlayamayabilir. Bu sebeple backlink verilecek sitenin mevcut web site ile ilintili olması gereklidir.

Backlink veren bir web site; bazen çok kaliteli olarak görülebilirken bazen de çok kalitesiz şekilde algılanabilir. İşte bunun sebebi web sitelerinin taban uyumudur.

Birbirleri ile benzer konularda olan web sitelerde backlink yöntemi daha etkili sonuçlar vermektedir.

 

Herkes SEO dan anlamak zorunda değildir. Hatta SEO kavramını ilk kez duyanlar ya daha önceden hiç duymamış olanlar olabilir.

Elbette bu çok normal bir durumdur. Öyle olmasaydı ortaya SEO uzmanı şeklinde bir olgu çıkmazdı.

İşte tam bu sebeple backlink sağlamak adı altında dolandırıcılık yapan birçok web sitesi vardır.

Bunların tuzağına düşmemek çoğu zaman sizin elinizde. SEO adı altında ya da ücretsiz backlink adı altında çok sayıda dolandırıcı vardır.

Bunlar genellikle display none linklerdir. Görünmez olmalarının yanında oldukça da risklidirler.

Riskten kastımız ise web sitenizin arama sonuçlarında en altlarda gözükecek olma ihtimalidir.

Öyleyse en iyi backlink nasıl olur, nasıl satın alırız?

Bunun maalesef ki tek bir doğru cevabı yok ve bunu başarmak da çok kolay değil.

Backlink Free Backlink Nedir Backlink Nasıl Alınır

Backlink free hizmetine başvurmadan önce detaylı bir araştırma yapmış olmak önemlidir.

Güvenilir olmayan ve kalitesiz olan backlinklerin size hiçbir olumlu katkısı olmayacaktır.

Üstelik bu zamanınızdan da çalacaktır. Backlink tekniklerinde doğallık da çok önemlidir. Yani doğal backlink denen şey daha çok istenen bir durumdur.

Bu şekilde elde edilen backlinklerin ömrü daha uzun sürmekle beraber backlink sorgulama da daha kolay hale gelecektir.

Doğal yöntemlerle elde edilen backlinkler arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alır ve kolay kolay da buradan aşağılara inmez.

Ücretsiz backlink hizmeti alabileceğiniz çok sayıda web sitesi vardır.

Kaliteli kalitesiz tüm backlink web siteleri iç içe geçmiş durumdadır ve bunları ayırt etmek de çok kolay değildir.

Bu sebeple tercih yapılırken çok titiz davranılmalı ve oldukça hassasiyet gösterilmelidir.

Özellikle backlink satın alacağınız web sitenizin seçici davranıyor olması önemlidir.

Her konudan içerik üreten web sitelerine backlink sağlamıyor olması gerekir.

Bu sebeple backlink alırken; backlink alacağınız web sitesinin kendi web siteniz ile aşağı yukarı benzer içerikler üretiyor olması gerekmektedir.

Size backlink gönderecek olan web sitenin birçok sorumluluğu vardır.

Daha doğrusu taşıması gereken bazı önemli kriterler vardır.

Size backlink sağlayacak olan bu web site ile size ait olan web site arasında ciddi bir klasman farkı olmayacaktır.

Yani size göre ne çok üst segment, ne de çok alt segment olacaktır. Sizinle aşağı yukarı aynı seviyede olması; alacağınız backlinkin etkisini doğrudan belirleyici olacaktır.

Bundan çok önceki senelerde gov ya da edu uzantılı sitelerden backlink almış olmak; ele geçmez bir durumdur. Tabiri caizse bulunmaz hint kumaşı gibiydi.

Ancak günümüzde bu durum artık böyle değildir.

Hatta çok farklıdır.

Google size backlink sağlayan web site ile sizin web siteniz arasında herhangi bir bağ kuramazsa bir şeylerin olması gerektiği gibi gitmediğinin farkına varır.

Sonuç olarak da bir ceza kaçınılmaz olur.

Backlink free hizmeti sağlayacak olan web sitenin uzantısı ile sizin web sitenizin uzantısının uyuşuyor olması da bir diğer önemli konulardandır.

Ancak bundan önemli bir konu varsa o da; doğal backlink sağlamaktır. Bu backlink yöntemleri arasında en çok tercih edilendir.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.