WordPress’in En Güzel 7 Eklentisi

Wordpress'in En Güzel 7 Eklentisi

WordPress’in En Güzel 7 Eklentisi – Herhangi bir kodlamayla uğraşmadan yalnızca birkaç tıkla istenilen içeriğin üretilebilmesini, internet ortamında kolaylıkla yayınlanarak yönetilebilmesini sağlayan wordpress gelişmiş bir içerik yönetim sistemidir.

Bir web sitesi kurmak isteyen herkes öncelikle hosting ve domain alma işlemlerini tamamladıktan sonra sitenin tasarımsal ve işlevsel hale getirilmesi için kodlamaya ihtiyaç duyar.

İşte bu noktada birçok kişinin merak ettiği wordpress nedir sorusu devreye girer. İçerik yönetim sistemi kodlama bilmeye gerek duymadan site kurulumu ve yönetimi işlevselliği sunar.

Bir çok site ve blog üzerinde bu sistem sayesinde özgür bir şekilde içerik düzenleme ve yönetim etkili bir şekilde yapılabiliyor.

Peki wordpress’i özelleştirmek için kullanılabilecek en iyi eklentiler neler? İşte çağımızın en büyük internet atılımlarından biri olan wordpress’in en güzel 7 eklentisi

WordPress’in En Güzel 7 Eklentisi

  1. Seo Framework Eklentisi

Yüzden çok seo ayarıyla birlikte kullanıcılarına kolaylık sağlayan Seo Framework eklentisi, yüzbinlerce insanın web sitesine hizmet sunuyor.

Aynı sınıftaki diğer eklentilerden çok daha kullanışlı ve akıllı olduğu öne sürülen bu eklenti sayesinde içerik yönetim sistemini özelleştirme işlemi daha kolay bir hal alıyor.

Seo Framework uyumlu bir URL yapısına sahip olup Google ile ilişkilendirme ve XML site haritalarını oluşturma işlevselliği sağlıyor.

Başlık ve meta bilgilerinin kolay bir şekilde düzenlenebilmesini sağlayan eklenti. SEO puan çubuğu göstergesiyle de site sahiplerine kolaylık ve akıllı kullanım imkanı sunuyor.

Sosyal medyada paylaşılan tüm bağlantıların sosyal medya paylaşım kontrolüyle ne şekilde görüntülendiğini bilmek de bu eklenti yardımıyla mümkün oluyor.

  1. Yoast Seo Eklentisi

5 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip olan Yoast Seo eklentisi 10 yıldan fazla bir süredir hizmet veriyor.

2008 yılından bu yana milyonlarca web sitesinin gelişmesinde öncülük eden ve onları arama motorlarında üst sıralara çıkartan eklenti wordpress’in en iyi eklentilerinden biri.

Gelişmiş RSS optimizasyonunu mümkün kılan, htaccess ve robots.txt dosyalarının otomatik olarak düzenlenebilmesini sağlayan eklenti ücretsizdir.

İsteyenler için premium seçeneği olup reklamsız kullanma, 7/24 destek, yönlendirme sayfalarının yönetimi ve daha geniş Seo geliştirme önerileri gibi ekstra özellikler sunuluyor.

Wordpress Eklentisi

  1. WordPress Seo Eklentisi

Gelişmiş Seo analiz aracı, otomatik konfigürasyon desteği ve google anahtar kelime sıralaması özellikleriyle öne çıkan eklenti yüzbinden fazla kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

Gündeme yeni gelen ve henüz popülerleşen bu eklenti, en duyarlı trafik kaynağı olarak adından söz ettiriyor.

Rank Mark olarak isimlendirilen eklenti kurulum aşamasında otomatik ayarların yönetilebilmesine imkân veriyor.

Önceden kullanılan Seo eklentilerindeki verileri toplayan ve eski verilere ulaşılmasını sağlayan eklenti bu özelliğiyle diğer Seo eklentilerinden daha avantajlı ve kolay bir deneyim sunuyor.

Yine eklentinin ayrıcalıklı özelliklerinden biri diğer eklentilerin ücretli özelliklerini ücretsiz bir şekilde sunması geliyor. Ayrıca Seo konusunda fazla bilgiye sahip olmayan kişilerin dahi kolay bir şekilde kullanabileceği şekilde oluşturulmuş.

  1. All in One SEO Pack

WordPress’in eklenti seçeneklerinden en çok kullanılan ve tercih listesine eklenen All in One Seo Pack eklentisi, iki milyonu aşkın sitede kullanılıyor.

Eklentinin en dikkat çeken özellikleri arasında basit bir menü yönetim sistemine sahip oluşu geliyor.

Ve ileri seviyede Seo ayarını ince ayar biçiminde yapabilmeyi mümkün kılması yer alıyor.

Ayrıca meta etiketlerini otomatik bir şekilde oluşturma imkânı ve Google AMP desteği sunuyor. E-ticaret sitelerine yönelik Seo entegrasyonu sağlayan bu eklenti .htaccess dosyası oluşturma özelliğinin yanı sıra XML harita desteği sağlıyor.

  1. SEOPress Eklentisi

SeoPress eklentisi sosyal medya ilişkilendirilmesi ve yönetimi, site haritaları, kolay Google analytics yapılandırılması, makale başlıkları ve meta yönetimi gibi olumlu özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Arayüzü ve kullanım kolaylığı yönüyle birçok kişinin tercih ettiği SeoPress, popüler eklenti seçeneklerine kıyasla çok daha pratiktir.

Wordpress'in En Güzel 7 Eklentisi

  1. SEO Squirrly Eklentisi

Kolay ve hızlı kullanım imkanı sunan aynı zamanda kullanıcı dostu eklenti olarak bilinen SEO Squirrly eklentisi, Seo alanında başarı sağlayamayanlara yönelik üstün hizmet garantisi sunuyor.

Eklentinin birçok olumlu özelliği olduğu gibi Live Assistant’ın özel rehberlik hizmeti en önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

SEO Squirrly’ni pro sürüm maliyeti de diğer eklentilere kıyasla çok daha az olmakla birlikte eklentinin pro sürümü küçük bloggerlar dışında uygunluk sağlıyor.

Ancak bloggerlar için de özel bloglama seçeneği bulunuyor. Calı Seo asistanıyla çıtayı yukarılara çıkaran SEO Squirrly, wordpress’in en güzel eklentilerinden biri olarak öne çıkıyor.

  1. Schema Eklentisi

Seo kriterlerine daha gelişmiş bir etki sunan Schema eklentisi, diğer eklentilerden farklı olarak kullanıcısına yenilikçi bir kullanım sunar.

All in One Schema Rich Snippets adıyla da bilinen eklenti, web sitesinde yer alan kodları değiştiriyor.

Google servislerinde kodların daha anlaşılır olmasını sağlar.

Aynı şekilde Google arama sonuçlarında sıralama ve değerlendirme içeriği gibi özelliklere sahiptir.

Daha gelişmiş bir metin içeriği sunan Schema eklentisi videolar, makaleler, kişiler, ürünler, etkinlikler, reçete ve gözden geçirme seçenekleriyle kaliteli bir deneyim sunar.

Arama motorlarında üst sıralarda yer alarak yapılan işin veya sunulan hizmetin veya bilginin en iyi ve verimli şekilde kullanıcıya ulaştırılmasını sağlayan Seo eklentileri kullanıcıya pek çok fayda sağlar.

Peki, Seo eklentileri nasıl seçilir?

Bu noktada eklentiyi iyi araştırmak, detay ayarlarını öğrenmek ve eklentiye ilişkin dökümanları incelemek önemlidir. Kişisel bir site veya blog oluşturmak için ise wordpress kurulumu nasıl yapılır bilinmesi gerekir.

Kullanımı ve kurulumu oldukça kolay olan wordpress’in kurulumunu tamamladıktan sonra hazır wordpress temaları sayesinde web sitenizi dizayn edebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda isteğinize uygun temalar da tercih edebilirsiniz.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra kurulum esnasında belirlediğiniz şifre ve kullanıcı adı bilgilerini kullanarak wordpress giriş sayfası üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

1 YORUM

Comments are closed.