Yavru Köpek Nasıl Beslenir

Yavru Köpek Nasıl Beslenir

Yavru Köpek Nasıl Beslenir

Geçen hafta annesi ölen yavru bir köpek buldum. O kadar küçük ki gözleri kapalı dünyadan haberi yok aldım eve getirdim. Amacım ona yardımcı olmak ve hayatta kalmasını sağlamak. Ama bunun hiç kolay olmadığını ilk saatte öğrendim.

 

Her iki saatte bir bağırmaya başlıyor ve karnının doyurulmasını istiyor.

Ne yapacağımı şaşırdım.

Daha önce hiç bu kadar küçük bir yavru köpek bakmamıştım. Hemen köpek ilanları olan sitelere göz attım ama aradığım bilgiyi istediğim cevabı bulamadım.

 

Google de arama yaptım yine bulamadım. Her site kendince bir şeyler paylaşmış ama ben annesi ölen yavru köpek nasıl beslenir sorusuna bir cevap bulamadım. Bu konuda en son gezdiğim petmex sitesinin admini ile görüştüm. Oda bu konuda bir makale yayınladı.

Yavru Köpek Nasıl Beslenir

Köpek sahiplendirme siteleri aslında sadece hayvan sahiplendirme yapmamalı hayvanlar hakkında da detaylı bilgiler paylaşmalı diye düşünüyorum. Çünkü ülkemizde hayvan bakımı konusunda bilgi çok az ve herkes kafasına göre hareket ediyor.

 

Ben araştırma yaparken 30 günlük köpeğe direk süt verilmeyeceğini sütü sulandırıp verilmesi gerektiğini baya bir araştırmadan sonra öğrendim. Bu konuda bilgi çok az ve boş bilgi ile dolu siteler. Hayvanları seviyoruz ve bir çoğumuz benim gibi annesi ölen bir köpeği tereddüt etmeden sahiplenir ama önemli olan onlara nasıl bakacağımız. Bu konuda bilinçlenmek önemli saygılarımla..

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi