Damla Çikolata

Damla Çikolata

Damla Çikolata

Bugün size çikolata sektörünün yeni gözdesi draje çikolata hakkında bilgi vermek istiyorum. Öyle ki artık kahve içerken yanında draje çikolata ve lokum tarzı ürünler olmadan kahve ikramı yapılmaz oldu.

Eskiden düğünlerde badem şekeri ikramları oluyordu. Tülün içine sarılmış nikah şekerleri dağıtılırdı. Bu gelenek son yıllarda tam yok olmaya başlıyor diyorduk. Yeniden moda oldu düğünlerde, doğum günlerinde badem şekeri ikramları aldı başını gitti.

 

Son yıllarda artan taleplere cevap vermek için bir çok yeni firmalar kuruldu. Tüketime cevap vermek sanıldığı kadar kolay değil çünkü ciddi bir yatırım istiyor. Bu yazıyı yazma sebebimde bu aslında. Tamamen tesadüfen izmir de bulunan damla çikolata fabrikasını gezme fırsatım oldu. Draje çikolata üretimi yapılıyor. Tesisi gezerken şaşkınlığımı gizleyemedim.

Damla Çikolata

Öyle ki o kadar çok draje çikolata çeşitleri varkı şaşmamak mümkün değil. Fındık draje, badem draje, bisküvi draje, çakıl taşı çikolata, bonibon şekeri vb. bir çok çikolata çeşidi ile karşılaştım. Özenle ve titizlikle üretim yapılıyor.

 

Aynı zamanda damla çikolata fabrikasında waffle çikolataları ve pasta ürünleri için gerekli parça çikolata üretimi yapıldığını da gördüm. Çikolata tüketimi çılgınlığı ne durumda fabrikayı gezince anlayabiliyorsunuz.

Çikolata tüketmeyen yok bir şekilde her gün çikolata tüketiyoruz ama çikolata üretimi o kadar kolay bir iş değil bunu damla çikolata fabrikasını gezince daha iyi anladım. Bir çok işlemden geçerek bizlere ulaşıyor. Biz sadece keyfini sürüyoruz.

 

Son söz olarak draje çikolataları mutlaka deneyin ister atıştırmalık isterseniz kahvenin yanında oldukça keyifli oluyor. Bu lezzete hayran kalacaksınız…

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi