Facebook İzinsiz Kameraya Erişiyor

Facebook İzinsiz Kameraya Erişiyor

Facebook İzinsiz Kameraya Erişiyor – Facebook, kullanıcıların bilgisi olmadan kameraya erişiyo ve daha sonra bunun bir “hata” olduğunu iddia ediyor. Facebook bu konu hakkında hiçbir şey öğrenmedi bu bir hata.

 

Söylentiler ardı ardına sürüyor. Facebook’un bilgisayarları ve akıllı telefonların kameralarını ve mikrofonlarını kullanıcıları gözetlemek için suistimal ettiğini söyledi.

Şimdi, Facebook’un Facebook kullanıcıları hakkında bilgi topladığı ve dolaylı olarak yeniden sattığı durum zaten; Bu veri ticareti, Facebook iş modelinin temelidir. Ancak bu iş modeli, kullanıcıların akıllı telefonlarının bir parçası olarak taşıdıkları kameralara ve mikrofonlara bağlı değildir.

Facebook tarafından yakalanma veya izlenme korkusu irrasyoneldir. Ve bu mantıksızlık mahremiyeti zorlaştırıyor. Sanki tüm kapıları ve pencereleri açık tutan bir ev sahibi sanki bir hırsızın eve girmesi için bir tünel kazacağından korkuyor. Facebook, Facebook kullanıcılarını en ayrıntılı şekilde tanımak için gözlere veya kulaklara bağlı değildir.

reklam

 

Ama aslında oldu:

Facebook, kullanıcıların hiçbir bilgisi veya bilgisi olmadan iPhone sahiplerinin kameralarına erişti. Son zamanlarda Apple akıllı telefonlarındaki Facebook uygulamasının, kullanıcının bu yazılımı yüklerken kameraya erişmesine izin vermesi durumunda arka kamerayı etkinleştirdiği bilinmektedir. Ancak, Facebook’a hiçbir resim gönderilmedi ve hatta kaydedilmedi. Facebook uygulaması neden kamerayı her kullanışınızda çalıştırıyor? Facebook bir “böcek” dedi. Programlama hatası bir yazılım güncellemesiyle tanıtıldı, ancak bu hafta daha yeni bir güncelleme ile daha önce elimine edildi. Fakat öfke tekrar sakinleşene kadar biraz zaman alacaktır.

 

İnsanlar hata yapar, bilgisayar programcıları bile insandır.

Bilgisayar yazılımı hatalı ve Facebook uygulaması sadece bir yazılımdır. Bu nasıl. Bununla birlikte, şimdi hızlı bir şekilde gündeme geçmek yanlış olur.

 

Facebook’un “Doğum Belgesi” nde – 2012 yılında halka arzdan hemen önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna bir mektup – şirket kültürünün temel unsurları olarak hız ve risk iştahı belirtildi. “Hızlı hareket et ve eşyaları kır” – “Hızlı hareket et ve eşyaları yok et” deyişini takip et. Asla bir şeyi kırmazsan, yeterince hızlı hareket etme.

 

“Hızlı hareket, daha fazla şey geliştirmemizi ve daha hızlı öğrenmemizi sağlar.” Hata korkusu bir hatadır. «Hızlı değişen bir dünyada başarısızlık, risk almayanlarda başarısız olacaktır. En büyük risk hiçbir risk almamaktır. ”Bu korsanlık anlayışı bugün Facebook’u şekillendirmeye devam ediyor. Şirketin tüm “veri skandallarından” hiçbir şey öğrenemediği görülüyor.

 

Bazen programcıların yavaş olmaları ve hiçbir şeyin kırılmamasına özen göstermeleri önerilir. Programlama hatalarının dayanılmaz olduğu uygulamalar var. Tıbbi cihazlarda, örneğin veya uçak kontrol bilgisayarlarında, yazılım geliştiriciler daha zorlu hale getiriliyor.

Günümüzde mevcut olan programlama araçları ve yaygın test yöntemleriyle kabul edilebilir bir kalite seviyesi elde etmek oldukça mümkündür. Akıllı telefon kamerası bir otomatik pilot değil, mikrofon bir kalp pili değil. Ancak, bu sensörlere erişen bir uygulama ile, kullanıcıya çok yaklaşan bir akıllı telefon uygulamasıyla, hiçbir dikkatsizliği kaldırabilir.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi