Hırs 14

Hırs 29 Bölüm

Hırs 14.Bölüm

Bayan Verna şatafatlı yaşamayı çok seviyordu evi adeta bir müzeyi andırıyordu. Kocası ölünce yalnız kalmıştı çocuğu yoktu. Zamanını genellikle evde pencere önünde geçiriyordu. İsabel’in gelecek olması Verna’yı çok sevindirmişti.

İsabel’i görür görmez ayağa kalktı.

– İsabel güzel kızım hoş geldin nasılsın?

– Hoş buldum Bayan Verna, iyiyim siz nasılsınız?

– Seni gördüm ya çok iyiyim, buyur verandaya çıkalım, senin geleceğini öğrendikten sonra Hilary ile konuştum. Ona senin için pasta ve çörek yaptırdım, çay hazırlattım, benim en sevdiğim en değerli arkadaşımın kızı geliyor dedim, seni tanıyor ama ben yine de ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlamasını sağladım.

– Çok teşekkür ederim efendim…

– Yabancı gibi durmasana buyur otur haydi

– …

– Annen nasıl keşke O’da burada olsaydı, aslında hafta sonu gelecekti… bir işi çıkmazsa tabi ki, inanır mısın o kadar sıkılıyorum ki bu koca evde, Hilary olmasa delirebilirim belki…

– Sanırım gelir annem

– Annenin istediği bazı kumaşlar vardı birkaç örnek istedi evin koltuklarını mı değiştirecekmiş herhalde… (gülerek konuşmaya devam etti) sanırım önemli bir misafir ve çok güzel bir olay varmış…

– Öyle mi?

– Lafı fazla uzatmayayım İsabel annen seni buraya Vento hakkında konuşmam için gönderdi, O bize göre oldukça iyi bir kısmet bizce sen de öyle düşünmelisin… Zengin, çalışkan ve senden hoşlanıyor ayrıca çok da yakışıklı… insan başka ne ister ki?

– Ben düşünmek istiyorum Bayan Verna…

– Fazla düşünme çünkü böyle biriyle evlenmek için kasaba da can atan bir sürü kız var aksi halde onu kaçırabilirsin.

– …

– Hem annen artık senin evlendiğini görmek istiyor. Ayrıca ben de bunu istiyorum biliyorsun benim çocuğum yok senin ikinci annen sayılırım.

– Peki Bayan Verna

– Hilary çay servisine başlar mısın?

– Hemen efendim…

Hilary çay ve ikramları getirip servis yaptıktan sonra yanlarından ayrıldı, Verna Vento’yu övüp İsabel’i ikna etmeye çalıştı, İsabel’e Vento’nun evine gitmesi gerektiğini en azından ilerde yaşayacağı evi görmesinin gerektiğini söyledi.

Bu evlilik her iki taraf içinde gayet uygundu çünkü babaları eski ortak ve çok iyi dosttular.

İsabel annesinin siparişlerini alıp aklı karışmış bir halde eve geldi.

Babasına Verna ile konuştuklarını anlattı, Bronson iki yada üç gün sonra İngiltere’ye gideceğini söyledi. O akşam yemekteyken Vento telefonla Bronson’u aradı, Hermies ailesini yarın akşam için yemeğe davet ediyordu hatta onları alması için otomobilini saat yedide evlerine göndereceğini söyledi.

Bronson emrivaki sevmemesine rağmen Veronica’nın sessiz ısrarı karşısında kabul etmek zorunda kaldı.

Devam edecek…

Aydan Erdoğan

Yazının ilk 13 bölümünü okumak için BURAYA tıklayın.

Korku ve kader yüzyıllardır birlikte, o yüzden yazdığım hikayelerin tarihi yok.