Kayseri Ceza Avukatı

Kayseri Ceza Avukatı

Kayseri Ceza Avukatı

Kayseri ceza avukatı arayışı içerisindeyseniz önünüzde birden çok alternatifiniz olduğunu bilmelisiniz. İyi bir ceza avukatı sayesinde hukuki sorunlarınızın ortadan kalkmasının mümkün olacağını unutmamalısınız. Her şeyden önce, ceza avukatı olarak resmi bir ihtisasın unvanı olmadığına değinmek gerekir.

Günümüz yasal düzenlemelerinde avukatlığın bu şekilde ihtisas alanlarına ayrılması henüz mümkün değildir.
Kayseri ceza avukatı kendisini bilgi ve tecrübesinden dolayı ceza avukatı unvanıyla tanıtmaktadır.

Kayseri Ceza Avukatı

Müvekkil geçmişi ve mesleki deneyimleri sebebiyle birçok avukatın ceza yargılamalarında çalışmış olması normaldir. Bu bağlamda, ceza yargılamalarında kendini geliştirmiş avukatların Kayseri ceza avukatı olarak kendini adlandırması söz konusu olmaktadır.

Söz konusu unvanların resmi bir zemine oturtulması için bir takım yasal çalışmalar yapılmaktadır.

Ceza Avukatı Kimdir?

Ceza avukatı; kendini ceza davalarında geliştirmiş avukat olarak bilinmektedir. Buna ek olarak, bilhassa ceza hukuku alanında yüksek lisans ya da doktora yapan avukatların da ceza hukukçusu olma yolunda avantajlı olduğuna değinilmelidir.

Ceza hukuku alanında akademik kariyer yapan, bu alanda birtakım makaleler yazan, makaleleri dergilerde ve hukuk çevrelerinde yayınlanan avukatların ceza hukuku alanında ne kadar bilgili olduğu aşikardır.

Bunun yanı sıra, bir avukatın ceza yargılamalarında temsil ettiği müvekkil sayısı ve bu davalarda elde etmiş olduğu başarılar; söz konusu avukatın ceza hukuku alanında ne kadar başarılı olduğunu gösteren unsurlar arasında bulunmaktadır.

Ceza avukatı müvekkilini ceza yargılamasının başından sonuna kadar temsil etmektedir. Arama, el koyma, gözaltı ve kolluk ifadesi; söz konusu sürecin ilk adımları olarak bilinmektedir.

Soruşturma aşamasında savcılık ifadesi, adli kontrol veya tutuklamaya sevk, hakimlik sorgulaması ve ceza yargılamasıyla süreç devam etmektedir.

Bunun yanı sıra, temyiz aşamasının tamamlanmasının ardından cezanın kesinleşmesiyle beraber ceza avukatının müvekkilini temsil etme süreci sonlanmaktadır.

Bahsedilen süreçlerin hepsinde ceza avukatının müvekkilini yargı mercileri önünde temsil etme görevine ek olarak onu hukuki konularda devamlı olarak bilgilendirme sorumluluğu da bulunmaktadır.

Ceza yargılaması esnasında suç süphesi altında bulunan fail soruşturma kısmında şüpheli, mahkeme aşamasında ise sanık olarak adlandırılmaktadır. Bu noktada, avukatın temsil ettiği tarafa göre adlandırılması söz konusudur.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi