Facebook Satışları ve Karları Arttırabilir

Facebook Satışları ve Karları Arttırabilir

Facebook üçüncü çeyrekte yüzde 19 artışla 6 milyar dolar reklam geliri elde etti. Facebook Satışları ve Karları Arttırabilir Sürekli eleştirilere rağmen, kullanıcı sayısı da arttı.

 

Veri skandallarına ve manipülatif içeriği kullanma konusundaki sürekli eleştirilerine rağmen, Facebook üçüncü çeyrekte analist beklentilerini aşmayı başardı. İnternet devi geçen çeyrekte 17,7 milyar dolar ciro yaparak 6.1 milyar dolar kar elde etti.

Bir önceki yıla göre, bu yüzde 19’luk kar artışını ve satışlar yüzde 29’luk artışları temsil ediyor. Başarının nedeni, reklam gelirlerini artırıyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, “İyi bir çeyrek geçirdik ve toplumumuz ve işimiz büyümeye devam ediyor” dedi.

Facebook Satışları ve Karları Arttırabilir

Aylık aktif Facebook kullanıcılarının sayısı da iki ay içinde 2,41 milyardan 2,45 milyar’a çıktı. Her gün yaklaşık 1.62 milyar kullanıcı Facebook’a geliyor.

WhatsApp veya Instagram gibi diğer tekliflerle birlikte 2,2 milyar kullanıcı grubun hizmetlerine her gün erişmektedir.

Kuzey Amerika, kullanıcı başına neredeyse 34 doların altındaki gelirleriyle, en önemli Facebook pazarı olarak kaldı. Avrupa’da, değer kullanıcı başına yaklaşık 10,5 ABD doları olarak belirlendi.

Facebook ayrıca yeni çalışanları işe aldı. Çalışan sayısı son üç ayda 3.400’ün altında, 43.000’e yükseldi. Diğer şeylerin yanı sıra, çevrimiçi ağ kural ihlalleri durumunda içeriği kontrol etmek ve içeriği silmek için insanları işe almaya devam ediyor.

Facebook yönetimi zaten yeni gizlilik önlemlerinin gelir artışını yavaşlatacağını ve önemli ölçüde daha yüksek maliyetlere yol açacağını açıkladı.

Tüm eleştirilere rağmen Çevrimiçi ağ aslında baskı altında. ABD’de, bir sonraki ABD başkanlık seçiminden önce, Mark Zuckerberg şirketinin propaganda ve sahte haberlerin yayılmasına karşı yeterli olmadığı yönünde iddialar var.

Çarşamba günü Twitter, Facebook’taki baskının daha da güçlü olduğundan emin oldu: Daha küçük bir rakip, siyasi mesajların reklam olarak yayılmasıyla işten çıktı.