29 Ekim Kutlu Olsun

29 Ekim Kutlu Olsun

29 Ekim Kutlu Olsun – Ulusal Kurtuluş Savaşından sonra, Türkiye için çağdaşlaşma yolunda büyük bir mücadele başladı. Artık Laik Devlet olan Türkiye Cumhuriyeti bu mücadelede her alanda, özellikle de eğitim konusunda zorlu bir yola girmiş oldu.

Cumhuriyet, Ulusal Egemenlik, Demokrasi, Bağımsızlık gibi önemli kavramlar ders kitaplarından çıkarılıp sadece söylemlerde kalınca tam bağımsızlık için mücadele de yarım kalmış oldu.

Ulusal Egemenlik olmadan ne Cumhuriyet ne de Demokrasi olamayacağını anladık. Türk Devrimi hiç bir etnik ayrım söz konusu olmadan Türk Halkı ile birlikte yapılmış,

Emperyalizme karşı hep birlikte mücadele edilmiştir. Türk ulusu hiç bir zaman başka devletin topraklarına göz dikmemiştir.

29 Ekim Kutlu Olsun

29 Ekim, bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun sembolüdür. 29 Ekim, karanlığa ve gericiliğe karşı bir baş kaldırıdır. 29 Ekim, Ulusal onurumuzdur.

reklam

29 Ekim, Toplumsal dayanışma, Milli birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktır. 29 Ekim’e sahip çıkmak, vatanı savunmak, demokrasi ve özgürlüğe sahip olmaktır.

29 Ekim Cumhuriyetimizin ilanından itibaren, bu zaferden rahatsız olanlar, bizim birliğimize, kardeşliğimize yönelik haince bir çabanın içine girmişlerdir.

En zorlu şartlarda başlayıp zaferle biten Kurtuluş savaşımızın ardından, Cumhuriyetimizin ilanı bizim en büyük güç kaynağımızdır.

29 Ekim Türk Milletinin ortak zaferidir. Milletçe duygularımızın coştuğu bugün, Cumhuriyetimiz için, bağımsızlığımız için, Laik Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza dek yaşaması için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor.

Cumhuriyet, Türk Ulusunun Birlik ve Beraberliğinin en büyük sembolüdür.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK şöyle diyor; “Cumhuriyet, demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesidir. Bu rejim, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, onlardan esirlik, soysuzluk, dalkavukluk hislerini uzaklaştıran bir yoldur.” 29 Ekim kutlu olsun !!

Ebru Oğuzhan Yeter

1967'de Ardahan Göle'de doğdu. 1985 yılında hayatımın üniversitesi dediği İş Bankası 'nda çalışmaya başladı. 2008 'de emekli oldu. O tarihten itibaren Atatürkçü Düşünce Derneği ve Fethiye Yerel Tohumlar Derneği başta olmak üzere aktif olarak görev alıp çalışmaktadır.