Muhtarlık Kurumu 190 Yaşında

Muhtarlık Kurumu 190 Yaşında

Muhtarlık bir meslek değildir. Muhtarlık Kurumu 190 Yaşında. Yerel yönetimlerin en önemli organlarından biridir. Köyde veya mahallede toplumun sorunlarının birinci derece muhatabı ve devletin en önemli temsilcisidir.

Tarafsızlığı en önemli ilkesi olmalıdır. Yenilikçi, çağdaş, sonuç odaklı ve paylaşımcı Muhtarlarla Yerel Yönetimler daha başarılı olacaktır.

Köylünün ya da Mahallelinin sorunlarını ilk elden çözmesi gereken birim Muhtarlardır. Çoğu zaman zor şartlarda ya da kendi maddi imkanlariyla hizmet veren Muhtarlarımız da var.

Muhtarlar, toplumun her kesiminde saygınlığını hiç yitirmeyen, aldığı sorumluluğun farkında olan görev insanları olmalıdır. Kendi mesleklerinin yanında Muhtarlık görevini en iyi şekilde yapan, Muhtarlıkta yıllarını halka hizmet etmekle geçiren emektar Muhtarlarımız iyi ki var.

Muhtarlık Kurumu 190 Yaşında

35 yılını Fethiye’de Cumhuriyet Mahallesi muhtarı olarak geçiren Rafet Tuna örnek bir modeldir. Rafet Tuna bu dönem Muhtarlığı gençlere bırakmış olsa da bugün hem onun hem de tüm değerli muhtarlarımızın günüdür.

reklam

Kendisinin, Demokratik Kitle Örgütlerine maddi manevi yaptığı destekler, ülke gündemini takip etmede ki titizliği, yaptığımız eğitim çalışmalarına katılımı onu daha da değerli kılmaktadır.

Mahallesine ve Ülkesine verdiği emekler çok değerlidir. Bugün Muhtarlarımızın günü, değerli muhtar amcamız Rafet Tuna başta olmak üzere, tarafsız, çağdaş, laik, sorumluluklarını bilen değerli Muhtarlarımızın günü kutlu olsun.

Ebru Oğuzhan Yeter

1967'de Ardahan Göle'de doğdu. 1985 yılında hayatımın üniversitesi dediği İş Bankası 'nda çalışmaya başladı. 2008 'de emekli oldu. O tarihten itibaren Atatürkçü Düşünce Derneği ve Fethiye Yerel Tohumlar Derneği başta olmak üzere aktif olarak görev alıp çalışmaktadır.

2 YORUMLAR

  1. Her zaman olduğu gibi yazınız harika Ebru Oğuzhan Yeter Rafet Tuna başta olmak üzere tüm muhtarların özveri ile sorumluluklarını yerine getiren tüm muhtarlarlarımızı kutluyorum

Comments are closed.