Kişisel Bilgileri Çalmaya Yönelik Truva Atları ve Neler Yapabilecekleri

Truva Atı Virüsü Nedir ? trojan nedir ? solucan virüsü nasıl bulaşır, truva atı nedir ? trojan virüsü nedir ?

Truva Atı Virüsü Nedir Trojan Nedir Kişisel Bilgileri Çalmaya Yönelik Truva Atları ve Neler Yapabilecekleri. En çok bilinen virüsler arasında. Kişisel bilgileri çalmaya yönelik Truva atları ve neler yapabilecekleri hakkında bilgi veriliyor.

Truva Atı Virüsü Nedir ? trojan nedir ? solucan virüsü nasıl bulaşır, truva atı nedir ? trojan virüsü nedir ? ve çözümleri için buyurun yazımıza.

Kötü niyetli yazılımlar olarak ortaya atılan Truva atı hakkında neler merak ediyorsunuz? Truva atları ve neler yapabilecekleri konusunda direkt olarak sunulan bilgiler üzerinden koruma sağlayabilirsiniz. Peki, Truva atı virüsü neler yapıyor?

Truva Atı Virüsü Nedir Trojan Nedir ?

Öncelikle bu virüsün neler yapabileceğini bilmelisiniz. Şu anda  en çok rastlanan yazılım türü olduğunu bilmelisiniz. Zararlı yazılım kategorisi dendiğinde akla ilk gelenler arasındadır. Arka kapılar açmak ve cihaz kontrolünün kaybedilmesi gibi durumlar bu yazılım ile ortaya çıkabilir. Kullanıcı verilerini süzmek ve saldırgana göndermek, etkilenen sistem üzerinden diğer kötücül yazılımları da indirmek üzere çalışacaktır. Birçok kötü amaçlı olan yazılım için aktif olarak kullanılmasının söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

  • Bilgisayarın yavaşlaması
  • Diğer kötü yazılımlara açık hale gelmesi
  • Arka planda farklı uygulamaların çalışması
  • Donanımların kullanılmaz hale gelmesi
  • İnternet erişiminin kısıtlanması

Ve buna benzer pek çok husus, direkt olarak Truva atları neler yapar sorusunun yanıtı kapsamındadır. Direkt olarak bilgisayara etki eden bu virüsler, bilgisayarın kullanılmaz hale gelmesini de sağlayabilir. Böyle bir durumda korunma gerçekleşmemiş olduğundan direkt olarak bilgisayarı sıfırlama – virüslerin bilgisayardan uzaklaştırılması gibi işlemler yapabilirsiniz.

reklam

Truva Atlarından Nasıl Korunuruz? Solucan Virüsü Nasıl Bulaşır ?

Virüslerin bilgisayara bulaşmasını önlemek, yapılacak olan ilk adım. Elbette bu durumda bilgisayarınızın Truva virüsünden korunması için özel anti virüs programlarının indirilmesi istenecek. Değerlendirin ve direkt olarak bunun yanında güvenli duvarı, internet kullanımının daha korunaklı olması gibi pek çok hususun bir arada uygulanması ile koruma sağlanabilir.

  • Güvenli internet kullanımı
  • Sık sık virüs tarama
  • Güvenlik duvarı

Ve diğer güvenlik seçeneklerinin bir arada kullanılması Truva atlarından nasıl korunur sorusunun yanıtı olarak verilir. Değerlendirip, direkt olarak virüslerden korunabilirsiniz. Bilgisayarınızın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Anti virüs dışında sunulan önerileri dikkate alarak, korumanın olmasını sağlayın. Truva atı etkisinden pek çok koruma yöntemini belirleyerek, direkt olarak korunmanız mümkün.

Cep telefonlarınızda da virüsten korunmak istiyorsanız, En İyi Antivirüs Programı yazımızı okuyabilirsiniz.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.