Phishing Saldırıları Nedir

Phishing Saldırıları Nedir

Phishing Saldırıları Nedir? Nasıl Çalışır?

Phishing saldırıları nedir? Nasıl çalışır soruları sıkça sorulan bilgi işlem soruları arasında. Bakıldığında detaylı bilgi verilmesi sağlanıyor.

Dolandırıcıların rastgele kullanıcı hesapları üzerinden mail göndererek ulaştırdığı bu saldırılar bilgisayarınıza zarar veriyor. Peki, phishing saldırıları nedir sorusunun yanıtı nasıl veriliyor. Bakıldığında direkt olarak bu saldırılara aynı zamanda oltalama isminin verildiğini bilmelisiniz. Bu işlem yani direkt olarak aynı anda çok sayıda bilgisayara virüsün bulaşması için gönderme yapıldığı, sonrasında ise direkt olarak bu virüslere tıklayan kişilerin saldırıya uğradığı bir virüs olarak tanımlama yapılabilir.

Phishing Saldırıları Nedir Sonucu Ne Olur?

Evet, bu şekilde bir saldırıya siz de uğrayabilirsiniz. Peki, bu saldırıyı yapanların amacı nedir? Bilmeniz gereken, yaygın olan bu virüsün kullanılmasında ki sebebin şifre çözmek üzerine oluşturulmuş olduğudur.  Anında kişilerin mail adresi, kredi kartı gibi şifrelerinin öğrenilmesi için saldırı yapılır. Mail üzerinden gelen linke tıklama, istenen işlemlerin tamamlanmasını sağlama gibi pek çok işlemde direkt olarak problemin ortaya çıkması söz konusu olabiliyor. Problemin çözümü için ise son derece geç kalınmış olabiliyor.

Phishing saldırısı neden yapılır sonucunda ne olur gibi sorularınız olabilir. Bunun için direkt olarak verilecek yanıt, elbette bu problemin ortaya çıkmasında sizin şifrelerinizin ele geçirilmek istenmesi olduğunu bilmelisiniz. Değerlendirin ve bu alanda direkt olarak problemlerin ortadan kalkması, herhangi bir şifre bildirimine yer vermemek açısından önleminizi alabilirsiniz.

reklam

Phishing Saldırısı Nasıl Çalışır?

Saldırının gerçekleşmesi durumunda direkt olarak şifreler alınır. Bunun için direkt olarak nasıl çalışır sorusu sorularak önlem alınmak istenebilir. Bakıldığında önlem alınması için çalışma prensibi hakkında bilgi veriliyor. Çalışma şekli mail üzerinden gerçekleşmekte. Kişilerin mail üzerinden gelen link ya da buna benzer bilgilere tıklamak ya da başka şekilde erişimi sağlaması durumunda direkt olarak bilgilere erişimin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır. Phishing saldırısı nasıl çalışır sorusunun yanıtına göre direkt olarak saldırının gerçekleşmesi durumunda önleminizi alabileceksiniz. Mail üzerinden gelen bu saldırılara karşı güvenlik önlemini almanız halinde sorun yaşamayacaksınız. Sorun yaşamadan korunmak adına gerekeni yapmanız önerilir.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.