Kalp Hastalığı Bitkisel Tedavi

Kalp Hastalığı Bitkisel Tedavi

Kalp Hastalığı Bitkisel Tedavi

Kalp hastalığı koroner damarların tıkanması ya da daralması yoluyla meydana gelir. Kalbe dayalı yalnızca By-Pass geçirmiş bir kişi bile beslemesinden ilaç tedavisine kadar bir çok şeye dikkat etmesi gerekir.

Aynı zamanda hastalığı önlemeye destekleyici bitki ve gıdalardan yararlanmasında da fayda vardır. Doktor ve ilaç tedavilerinin yanında hangi bitkinin neye iyi geldiğinin bilinmesi ve uygulanması hastalığın önlenmesine destek sağlayarak yaşam kalitenizin daha hızlı yükselmesini sağlamaktadır.

Bitkisel tedavi olarak kalp hastalığına iyi gelen şifalı bitkilerin başında zencefil ve çörekotu gelir. Bu bitkileri mümkün olduğu kadar tüketerek kalp kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Kalp Hastalığı Bitkisel Tedavi

Eşit miktarlarda kedi otu ve yavşan otu kaynar su içerisinde 20 dakika kadar bekletilerek demlenir. Karışımın suyu bir kaba alınarak şurup kıvamına gelinceye kadar bal ile tatlandırılır. Hazırlanan şurup yemekten sonra iki çorba kaşığı alınır. Ayrıca suyun süzüldükten sonra kalan posasını bir miktar pelit tozu ile karıştırarak macun kıvamına gelinceye kadar limon suyu ile yoğurun. Hazırlanan bu macundan nohut iriliğinde haplar elde edin ve bu hapları gün içerisinde 3-5 tane kadar belirli aralıklarda olmak üzere tok karnına yutun. (tek seferde üç beş adet değil bir gün içerisinde).

reklam

Bir miktar oğul otu bitkisini suda kaynatın ve süzün. Elde ettiğiniz sıvıya bir miktar sirke ve saf su ilave edin. Karışımı bir süre dinlendirdikten sonra yemek arası bir fincan için.

100 er gr karabaş otu, kekik, hayıt tohumu, çoban çökerten, alıç çiçeği ve ısırgan yaprağı bitkilerini toz haline getirerek harmanlayın. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde üç kez bir su bardağı kaynamış suyun içerisine bir tatlı kaşığı bu karışımdan ekleyin ve 5 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzerek aç karnına için. Bu karışımın kanı inceltici ilaçlarla birlikte kullanılması tavsiye edilmez. 6 ay gibi bir süreyle karışımın sürekli kullanılması damarlarınızın açılmasına yardımcı olacaktır.

Ceviz büyüklüğünde iki adet organik bir soğanı soyup doğradıktan sonra su bardağına koyun ve üzerine bardağın yarısını geçecek şekilde sıcak su ekleyin. Gece yatmadan önce hazırladığınız bu karışımın ağzını kapak ya da kâğıt ile kapatın. Sabah aç karnına özellikle kahvaltıdan bir saat kadar önce birkaç damla limon damlatarak bu karışımın için. Burada dikkat edilmesi gereken karışımın içildikten sonra en az yarım saat bir şey yenilip içilmemelidir. 30 gün sürekli uygulayın.

Cevizi 24 saat suda bekleterek suyun içilmesi de damarlar üzerinde etkilidir.

Ancak düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.

Koroner kalp yetmezliği başta olmak üzere cardio vasküler sistem dediğimiz Kalp damar sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde Dünya da1 no lu ürün Arı Sütü dür.
Düzenli Arı Sütü kullanımının tüm damarları % 50 oranında genişleterek başta Kalp damar tıkanıklığı da, sonra tansiyona, daha sonra kireçlenme ler de mucizevi etkiye sahip olduğu bilimsel olarak ıspatlanmıştır,
Fransa, Kanada ve İngiltere’ de yapılan araştırmalar sonucunda görülmüştür.

Kalp – Damar hastalıklarına iyi gelir. Damar açıcı ve temizleyici özelliği vardır.
Kalp-Damar Sistemini güçlendirir. Cerrahi müdahale geçirmiş olanlar ile kalp hastalıklarından dolayı tedavi görenlere küçük dozlar kullanmaları şartıyla tavsiye edilir.
Damarları açar, damar tıkanıklığını önler.
Hipertansiyona faydalıdır.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.