YouTube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır

YouTube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır

YouTube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır

Youtube’nin arka planda oynatılabilmesi şu an için Youtube tarafından sunulmamıştır. Peki diğer yöntemler kullanılarak YouTube arka planda oynatma nasıl olur?

Youtube’den müzik dinlemek isteyen ya da diğer videoları arka planda kullanabilmek isteyen kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Ancak şu an için Youtube tarafından bu özellik kullanıcılarına sunulmamaktadır. Bu nedenle kullanıcıların farklı yöntemler kullanmaktan başka çareleri kalmamaktadır. Yapılacak olan bu diğer yöntemler sayesinde siz de bir yandan arka planda Youtube açıkken farklı işlemleri yapabileceksiniz.

YouTube Arka Planda Oynatma Nasıl Yapılır

İndirilecek Olan Programlarla Oynatma

Youtube’nin kullanıcılarına bu özelliği sunmamasından dolayı uygulama geliştiricileri tarafından yapılan bir çok uygulama ile bu durum sağlanabilmektedir. Youtube’nin arka planda çalıştırılabilmesi için birçok uygulama kullanılmaktadır.

Bunlar içerisinde en çok kullanılan ve bilinen programlardan birisi Android telefonlar için geliştirilen FireTube uygulamasıdır. Bu uygulamadan açacağınız Youtube videolarının ekranda açık kalması mecburiyeti olmadan arka planda kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aynı zamanda kullanılan bir diğer program da iOS telefonlar için geliştirilen Tubidy’dir.

Tubidy ile aynı şekilde Youtube videolarının arka planda oynatılabilmesine imkan sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde istediğiniz videoyu telefonunuza kaydetmenize de imkan sağlanmaktadır.

Bu şekilde internetinizin olmadığı durumlarda izleyebileceğiniz videolara ulaşabilmenize imkan sağlanmaktadır.

Youtube yayınlanan videolar içerisinde gösterebildiği reklam videoları ile artık kanal sahiplerinin para kazanmalarına imkan vermektedir.

Bu şekilde kullanıcılar ne kadar çok videoda reklam izlenmesi sağlarlarsa o kadar çok para kazanabileceklerdir. Bu nedenle Youtube yayınlanan videoların sürekli olarak izlenmesini sağlamak istemektedir.

Oynatılan videoların sürekli olarak izlenmesi ve arka planda oynatılmasına izin verilmemesinin en önemli sebeplerinden birisi de bu olarak görülmektedir.

Youtube kullanıcılarının arka planda Youtube videolarının oynatılabilmesi için farklı uygulamalar kullanmaları zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Belen Softa