Hırs 5

Hırs 29 Bölüm

Hırs – 5.bölüm

– Vento hayatım seninle yeniden buluşmak… Vento pek memnun olmamıştı omzundan eli atmak için hamle yaptı ama gelen kadın ona sarılıp öpmüştü bile… Patrick hemen elini uzatıp kadının kolundan yakaladı.

– Meg ne yapıyorun? Burası yeri değil…

– Neden Patrick?… Vento benim…

Patrick Meg’i hızla uzaklaştırdı yanlarından, Isabel alışık olmadığı böyle bir muameleden huzursuz olmuştu Vento’ya bakıp;

reklam

– Neler oluyor Vento? dedi

– Meg içkiyi fazla kaçırmış olmalı… şurda ki Bay Peterson değil mi?

-…

– Hoş geldiniz Bay Peterson bu ne şeref

– Teşekkür ederim Bay Vento davetiniz beni de onurlandırdı. Kasabamızda uzun zamandır böyle bir davet olmadı o yuzden size bir teşekkür borçluyum.

– Ben de davetime cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim Bay Peterson, yalnız bilmenizi isterim ki bu teşekkürü Bayan İsabel hakkediyor çünkü o olmasaydı bu kadar güzel bir davet olmazdı.

– İsabel tıpkı babası Bronson gibi detaycı mükemmeliyetçi harika bir kızdır. Çok akıllı olduğunu da bilmenizi isterim.

– Bay Peterson iltifatlarınız için çok teşekkür ederim sadece birkaç önemsiz fikir işte…

– Ve alçakgönüllü olduğunu da gördünüz Vento, neyse sizleri fazla tutmak istemem diğer davetliler sizi tanımak istiyor.

– O zaman size iyi eğlenceler Bay Peterson içkinin ve yemeğin tadını çıkarın.

İsabel’in aklında sürekli Meg vardı, kim olduğunu merak etmişti, Vento’ya soramayacağı kesindi. Gregory’i görmek istiyordu gözleriyle onu aradı, görünürde yoktu acaba ona veda etmeden gitme kabalığını yapar mıydı?

Gecenin kalan saatlerinde Vento Isabel’i mümkün olduğunca yanından ayırmadı, Patrick, Mac ve Meg kaybolmuştu. Isabel çok sıkılmıştı biran önce eve gitmek istiyordu etrafına bakınıp anne ve babasını arıyordu, onlar bir köşede Verna, Suzy ve eşi Richard ile sohbet ediyorlardı. Isabel Vento’dan kurtulup yanlarına gitti, usulca annesinin kulağına eğilip gitmek istediğini söyledi.

Davetlilerde yavaş yavaş ayrılmaya başlamışlardı, Vento davetten önce Bronson’a evlerine  kadar onlara eşlik etmek istediğini söylediğinden Veronica İsabel’e beklemesini söyledi. Vento’nun bu ısrarı İsabel’in artık iyice canını sıkmaya başlamıştı.  Biraz sonra herkes dağılmıştı  Alfred aracın hazır olduğunu patronu Vento’ya söyledi.

– Bay Bronson Bayan Veronica İsabel eğer hazırsanız yola çıkabiliriz.

– Evet evet çok yorgunum artık gidelim.

– Haklısın Veronica ben de yoruldum, malum yaşlılık…

Evden çıkıp aracın yanına giderken Vento Veronica’nın koluna girip ona eşlik etti. Bronson kızı İsabel’in huzursuzluğunu hissetmiş olmalıydı ki;

– İsabel kızım neyin var?

– Eve gidince eğer yorgun olmazsanız sizinle konuşmak istiyorum.

– Tabi ki sen sakın canını sıkma güzel kızım…

Aracın yanına geldiklerinde Vento arka kapıyı açıp Veronica’nın binmesine yardım etti, İsabel’i de küçük bir referansla annesinin yanına oturmasını işaret etti, Bronson bu arada ön tarafa oturdu, aracı Vento kullanıyordu. Yola çıkar çıkmaz davet konusunda fikirlerini sordu. İsabel cevap vermedi annesi ve babası memnun olduklarını söyleyip davet için teşekkür ettiler. Vento’da yeni komşuları ile tanıştığına çok sevindiğini söyledi. Herkes hakkında izlenimlerinden bahsetti hatta Bayan Verna’nın aşırı derecede dedikoducu olduğunu kafasından hikayeler uydurduğunu söyledi. İsabel bu tespite şaşırdı Verna çok konuşan bir kadın doğru, kocası öldükten sonra bu daha fazla arttı ama hikaye uydurduğuna hiç şahit olmamıştım, hem kasabaya yeni gelen Vento bunu nerden anlamıştı. Gregory’nin söylediği gibi sormalı mıydı?

Devam edecek…

 

Aydan Erdoğan

Hırs 1.Bölüm okumak için TIKLAYIN

Hırs 2.Bölüm okumak için TIKLAYIN

Hırs 3.Bölüm okumak için TIKLAYIN 

Hırs 4.Bölüm okumak için TIKLAYIN

 

 

 

Korku ve kader yüzyıllardır birlikte, o yüzden yazdığım hikayelerin tarihi yok.