Hırs 3

Hırs 29 Bölüm

Hırs – 3.bölüm

Birlikte dışarı çıktılar, bir süre sessiz yürüdüler. Baharın gelişiyle tüm doğa taze çiçek kokuyordu, çimler ıslaktı ve yeşillenmeye başlamıştı.
Sessizliği ilk bozan Vento oldu.
– Burası insanın ölene dek huzurla yaşayacağı bir yer. Ben de biran önce evime yerleşip çiftliğimle ilgilenmek istiyorum. Yanıma bir kahya bulmalıyım, bir kaç mutfak yardımcısı, uşak, hizmetçi falan. Yalnız öncelikle yasal bazı evraklar için bir avukata ihtiyacım var. Sizden yardım istemem de bir sakınca var mı?
– Elimden geldiğince memnuniyetle yardımcı olmak isterim, burda yaşayan bir avukat arkadaşım var kendisini tanıyor olabilirsiniz ismi Gregory eğitimini Roma’da yaptıktan sonra buraya döndü, bence oldukça başarılı bir avukat.
– … tanıyorum kendisini, düşünmem gerek…
– Bunun için bol bol vaktiniz var Vento.
– Hep benden konuştuk birazda siz anlatın kendinizi burda nasıl vakit geçiriyorsunuz?
Isabel ailenin tek çocuğuydu koskaca çiftlikte neredeyse hiç arkadaşı olmadan büyümüştü, eğitimi sırasında aşırı kollayıcı olan babası onu her zaman okula kendi arabasıyla götürüp getirmişti, Isabel’de bu duruma hiç karşı çıkmadı, sevdiği şeyler, sabahları kahvaltıdan sonra çiftlikte yürüyüş yapmak, öğleden sonra kitap okuyup akşamları büyük salonda ailesiyle sohbet etmekti. Odasına çekildiği zamanlarda uykusu gelene kadar yazılar yazardı.

Yalnız yaşamak onu şüpheci bir insan yapmıştı.

– Öncelikle öğrenmek istediğiniz bir şey var mı?
– Herşey Isabel, seni tanımak istiyorum.
Kısaca kendinden bahsetti Isabel, Vento konuşma boyunca ilgiliydi, ara sıra espriler yaparak Isabel’i güldürdü. Böylelikle 3 saat su gibi akıp gitmişti.
Zamanın nasıl geçtiğini havanın serinlemesi ve kararmasıyla anladılar, bu bile onları güldürmüştü.
Akşam yemeği de neşeli geçmişti Veronica özellikle çok mutluydu, kızının bu genç yakışıklı üstelik zengin adamla evleneceğini düşünüyordu.
Gece olup herkes odasına çekilince Isabel düşünmeye başladı, Vento, cüretkar bir adamdı hatta bazen küstah…
O akşamdan sonra Vento yapması gereken işler olduğunu bildirip kasabadan bir süreliğine ayrıldı. 3 hafta sıradan günlük işlerle geçti, Isabel arkadaşı Gregory ile bir kaç kez buluştu. Buluşmalarında Vento’dan bahsedip hakkında biraz bilgi sahibi olmuştu, duydukları ilginçti Gregory’e göre Vento babasının cenazesinde bulunmuştu hatta selamlaşmışlardı. Oysa Vento cenazeye gelmediğini söylemişti.
Isabel zaten birliktelik düşünmediği için bu bilginin pek fazla üzerinde durmadı ama yine de aklının bir köşesinde bulundurmaya karar verdi.
Vento kasabaya döner dönmez ilk önce Isabel’in yanına gitti Veronica ve Bronson O’nu çok sıcak karşıladılar akşam yemeğine kalması için ısrar ettiler.

Vento bir süre sonra çiftliğine yerleşti.

Milano’dan gelirken yanında çiftliğinde çalışması için yardımcılarını da getirmişti.Günlerini Ingiltere’den getirdiği atları ile geçiriyordu.
Kasabaya yerleştikten bir ay sonra kasabanın ileri gelenlerine özel bir parti düzenlemek istedi, Isabel’e birlikte davetli listesi yapmayı teklif edecekti, bu O’nu Isabel’e yaklaştıracaktı. O’nunla evlenmek, Isabel’in geliri ile kumar borçlarını ödemek, berbat giden hayatını düzeltecek kaybettiği itibarı yeniden kazandıracaktı.
Isabel’in öğlenleri şehir kulübünde kitap okuduğunu biliyordu. Bu fırsatı kaçırmadan, şehir kulübüne gitti, yanılmamıştı İsabel’de ordaydı.
– Sevgili Isabel, sizi görmek ne kadar güzel oldu, uzun zamandır aklımda olan bir şeyi sizinle paylaşmak değerli fikirlerinizi almak istiyordum.
– Bay Vento hoşgeldiniz.  Buyrun, elimden geldiğince size yardımcı olmak isterim.
– Her zaman böyle güzel ve naziksiniz.
– Çok teşekkür ederim Vento, sizi dinliyorum.
– Kasaba halkıyla tanışmak istiyorum bunun için de sizin yardımınıza ihtiyacım var. Davetliler için…
– Memnuniyetle Vento
Birlikte 23 kişilik davetli listesi hazırladılar, sunulacak içki ve yemek seçmeyi Vento Isabel’e bıraktı.
Sonunda 3 gün sonra cumartesi akşamı partinin olmasına karar verdiler.

Aydan Erdoğan

reklam

 

Devam edecek…

Hırs 1.Bölüm okumak için TIKLAYIN

Hırs 2.Bölüm okumak için TIKLAYIN

 

Korku ve kader yüzyıllardır birlikte, o yüzden yazdığım hikayelerin tarihi yok.