Hırs

Hırs 29 Bölüm

Hırs – 1.bölüm

Bu sabah da mutfaktan gelen sıcak ekmek kokusuyla gözünü açtı, çocukluğunun gençliğinin güzel anılarını hatırlatan ve bu her duyduğunda onu gülümseten bir kokuydu, aynı zamanda tereyağı, gül reçeli, taze yumurta kahvaltının hazır olduğunun seslenmesine gerek bırakmıyordu… Yatağının  üstündeki sabahlığını aldı,  kalkıp saçını fırçalayıp, topladı ve banyoya girdi, duş alıp yeni güne hazır olmak kadar keyifli bir şey yok diye düşündü.

Banyodan çıkınca odasında annesinin onu beklediğini gördü.

– Günaydın anneciğim…
– Günaydın Isabel
– Bir şey mi var?
– Bugün öğleden sonra Bay Dimitri Krusier’in oğlu Bay Vento Dimitri Krusier bizi ziyarete gelecek.
– …
– Ziyaret konusunda bir şeyler tahmin ediyorum ama…
– Ziyaretinin sebebi babasından kalan çiftliğe yerleşmek olabilir çünkü duyduğuma göre eşi öleli bir ayı henüz geçmiş olmalı…
– Bence seni görmeye geliyor
– Anne…
– Erkekler fazla yalnız kalmayı sevmez… Hem neyse ne… Acele et kahvaltı hazır, çok işimiz var ve baban masada bizi bekliyor.
-…

İsabel şaşkınlıkla annesinin arkasından bakakalmıştı.

Eşini henüz kaybetmiş bir insan neden bu kadar acele eder tamam genç olabilir bu haklı bir sebep değil ki… Evet evet, çiftlik için olmalı, babası babamın eski dostu ve ortağı… Başka bir şey değil annem sadece abartıyor diye düşündü, hazırlandı ve odasından çıktı, merdivenlerden inerken duvardaki tabloyu düzeltmek için durdu çocukluğundan beri simetriyi seviyordu. Kahvaltı masası hazırdı babası ve annesi çoktan masaya oturmuşlardı.
– Günaydın babacığım.
– Günaydın güzeller güzeli kızım.

Sandalyesine oturuken,
– Annem acele etmemi öğleden sonra misafirimiz olduğunu söyledi.
– Ah evet öyle babası eski ortağım biliyorsun, sanırım buraya yerleşecek, çiftlik Dimitri’nin ölümünden sonra çok uzun süre bakımsız kaldı artık bir evlat olarak manevi görevini yerine getirmeli.
– Doğru babacığım
– Bence tam tersi buraya Isabel için…
– Veronica yanılıyorsun bu defa
– Lafı ağzıma tıkmayın Bronson ben yanılmam çok güzel şeyler olacak.

reklam

Bronson evliliği boyunca eşi Veronica’ya çok saygılı davranmıştır o yüzden bir şey söylemeden sustu.

Günlük sohbetle kahvaltıya devam ettiler çünkü Veronica bir anne olarak masum düşüncelere sahipti, herkesi kendi gibi bilmek, çağımız için kötü sayılabilecek bir huya sahipti.  Kocası ve kızı hep yanıldığını bildikleri halde üzmemek için bir şey demezlerdi.
Öğleden sonra 2 gibi kapı çaldı. Terasta misafirlerini bekleyen Hermies ailesine 45 yıldır yardımcılık yapan 60 yaşındaki  Nichole haber verdi.
– Bay Vento Dimitri Krusier geldi, kendisini büyük salona aldım efendim
– Teşekkür ederim Nicole, yarım saat sonra pasta ve çay servisini Paris’ten getirdiğimiz Fransız takımıyla yapmanızı rica ediyorum.
– Emredersiniz efendim, buyrun…
Veronica lüksü ve şatafatı çok severdi, her fırsatta ailesinin Fransız burjuvası olduğunu anlatırdı, anlatamadığı durumlarda bunu insanların gözüne gözüne sokardı.
Hermies ailesi hep birlikte kalkıp büyük salona geçtiler, Vento ayakta duvardaki tablolara bakıyordu, bir eli çenesinde diğer kolunu kırıp belinin arkasına kıvırmıştı, düşünüyor gibiydi.
Salona giren insanları fark etmedi.

Devam edecek…

 

Hırs 2.Bölüm okumak için TIKLAYIN

Hırs 3.Bölüm okumak için TIKLAYIN

 

Aydan Erdoğan

Hierro isimli yazım için TIKLAYIN

Korku ve kader yüzyıllardır birlikte, o yüzden yazdığım hikayelerin tarihi yok. 

1 Yorum

Comments are closed.