Usb Bellekten Windows 10 Yükleme

Usb Bellekten Windows 10 Yükleme

Usb Bellekten Windows 10 Yükleme

USB bellekten Windows 10 yükleme nasıl olur? Yükleme işleminde dikkat edilmesi gerekenler neler? Soruların yanıtı aşağıda verilmiştir.

USB Bellekten Windows 10 Yükleme Adımları

Yapmanız gerekenler adım adım veriliyor. USB bellekten yükleme nasıl olur sorusunun yanıtı aşağıda verilmiştir. Adımları takip ederek yükleme işleminin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Windows 10 Medya Aracı

İlk olarak Windows 10 medya aracının indirilmesi, kurulması aşamalarının tamamlanması gerekiyor. bilgisayarınıza 10 kurulumu yapmanız için ilk adımınız aracın indirilmesi olacak. indirme işleminin tamamlanmasından sonra ise basit şekilde kurulumu yapmanız gerekecek.

  • İndirme: İndirme işleminin Windows 10 medya aracının indirilmesi ile tamamlanması söz konusu olacaktır.
  • Kurulum: Windows 10 indirme işleminin tamamlanmasından sonra kurmanız gerekiyor. Otomatik şekilde kurulum olacaktır. Kurulumu başlatarak ve devam seçeneklerini takip ederek, kurulumun tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Başka Bilgisayar İçin Yükleme Medyası Oluşturma: Bu aşamada tek tek ilerleme butonlarını kullanarak hareket edeceksiniz. Bilgisayarınızın özelliklerine göre opsiyonel özellikleri belirlemeniz isteniyor. Belirlemenin ardından kolay şekilde işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıda verilen aşamaların tamamlanmasından sonra USB’nin bilgisayara takılmasını sağlayacaksınız.

USB Flash Sürücü

Yukarıda verilen aşamaları tamamladıktan sonra Windows 10 kurulumu için seçiminizi USB seçeneğinden kullanacaksınız. Sonrasında Windows 10 kurulumu için karşınıza çıkan sayfada USB flash sürücü seçeneğini işaretleyeceksiniz. İleri butonları ile işlemi ilerlettiğinizde, Windows 10 indirme işleminin başladığını göreceksiniz.

Dikkat: Bu aşamada USB belleğin kesinlikle bilgisayardan çıkarılmaması gerekiyor.

Bilgisayarınızı yeniden başlatıp BİOS ayarı yapıldığında, bilgisayarınızın kurulumunun tamamlanmış olduğunu göreceksiniz. Bu aşamaya kadar tüm adımları eksiksiz şekilde ve istediğiniz seçenekleri işaretleyerek yaptığınız sürece herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Kolay şekilde kurulumun gerçekleşecek olduğunu göreceksiniz.

Windows 10 USB ile kurulum işlemi tamamlanacak.