Ziraat Bankası Online İşlemler

Ziraat Bankası Online İşlemler

Ziraat Bankası Online İşlemler

Ziraat Bankası çok uzun yıllardır faaliyete başlayan nadir bankalardandır. Geçmişi Osmanlı İmparatorluğu’na dayanan banka, geçmişten günümüze kadar yaptığı işleri büyüterek ilerlemiştir. Vatandaşların ihtiyaçlarını ve isteklerini en doğru şekilde yapmak temel amaçları arasındadır. Bankanın uygun avantaj ve kampanyaları nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ziraat Bankası Online İşlemler

Bu nedenle Ziraat Bankası müşterileri giderek artış gösteren bir profil izlemektedir. Ziraat Bankası’nda finansal anlamda akla gelebilecek her işlemi yapmak mümkündür. Kredi ihtiyacı, bireysel emeklilik, banka kredileri, vadeli-vadesiz hesap açma, mevduat faiz oranları ve fatura veya diğer ödemeler gibi çeşitli işlemler yapılabilmektedir. Yazımızın devamında Ziraat Bankası’ndan yapılacak birkaç işlem için detaylı bilgiler verilecektir.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası’nda vadeli ve yaz vadesiz olarak hesap açılabildiğini yazımızın başında belirtmiştik. Tüm bankalarda olduğu gibi internet bankacılığı kullanmak her işlem için kolaylık sağlayacaktır. İnternet bankacılığı ile şubeye gitmeden işlemlerinizi yapmanız mümkündür. Ziraat Bankası bakiye sorgulama işleminizi internet bankacılığında çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Hesaplarınızı kontrol edebilir aynı zamanda hesap hareketlerinizi de görmeniz mümkündür. Bu sayede hesaplarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Kime veya nereye ne kadar ödediğiniz, kimden size ne kadar ne ve zaman para geldiğini öğrenmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Hesap No Öğrenme

Ziraat Bankası için hesap numarası 12 hanelidir. Ziraat Bankası hesap no öğrenme için birkaç çeşit yol mevcuttur. Bunlardan en kolayı elinizde bulunan Ziraat Bankası kartınızı kontrol etmenizdir. Genel olarak kartın sol alt bölümünde veya kart numarasının yazılı olduğu numaranın altında yer almaktadır. Kullanıcısı olduğunuz banka kartınızda IBAN numarası bulunmaktadır. İBAN numarasının son 12 hanesi sizin hesap numaranızdır. Eğer kart üzerinde hesap numaranızı bulamadıysanız bu yöntemle hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Diğer bir yol ise bankaya SMS göndermektir. Bunun için 4747’ye HESAPBILGI yazın ve kartınızın son 6 hanesini yazarak mesaj gönderin. Hesap numaranız kısa bir süre içinde telefonunuza gelecektir.

Ziraat Bireysel Emeklilik İptali

Bireysel emeklilik sistemi, kişilerin az veya çok miktarlarda yatırım yaparak emeklilik döneminde rahat yaşamalarını sağlayan bir sistemdir. 18 yasını doldurmuş herkesin katılabileceği bu sistem, birikim için oldukça yararlı bir şeydir. Bu sistem kişinin yatırdığı miktara göre %25 oranında katkı payı vermektedir. Çalışanların zorunlu olarak katılması gereklidir.

Ziraat Bankası Online İşlemler

Fakat katılımdan sonra 2 ay içinde bireysel emekliliğini kendi isteğiyle iptal edebilir. Çalışanlar için bireysel emeklilik sisteminde katkı payı maaştan otomatik olarak kesilmektedir. Ziraat bireysel emeklilik iptali yapıldığında kesilen kesintilerin iadesini almak mümkündür. Bireysel emeklilik iptali için en sık kullanılan yöntem müşteri hizmetlerini aramaktır. Ziraat Bankası’nın müşterileri fazla olduğunda müşteri hizmetlerine bağlanmak uzun sürebilir. Bu nedenle Ziraat internet veya mobil şubeden bireysel emeklilik iptali yapmanız mümkündür. Bireysel emeklilik sitemini iptal ettikten sonra daha önce ödediğiniz paraların iadesini alabilirsiniz.