Wi-Fi Şifresi Öğrenme

Wi-Fi Şifresi Öğrenme

Wi-Fi Şifresi Öğrenme – Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Kablosuz internetlerin şifreleri nasıl öğrenilir? Wi-Fi şifresi nasıl öğrenilir sıkça sorulan sorular arasında. Aşağıda yanıtı verilmiştir.

Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir Sorusunun Yanıtı

Evet, Wi-Fi şifresi nasıl öğrenilir sorusunun yanıtı veriliyor. Şifre olmadan bağlantı kuramadığınız kablosuz internet seçenekleri için şifreleri öğrenerek, direkt olarak internete bağlanabilirsiniz. Gerek dizüstü bilgisayarlardan gerek ise telefonlarınızdan interneti dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bilgisayardan Öğrenme

İsterseniz internet şifresini bilgisayardan öğrenebilirsiniz. Yani kablosuz internete bağlanmış olan bilgisayar üzerinden direkt olarak şifrenin gösterilmesi söz konusudur. Bunun için ekranın sağ alt köşesinde yer alan internet sembolüne tıklayın. Sağ tıklamanız durumunda ekranda direkt olarak bağlı olduğunuz internet çıkacak. Sağ tıkladığınızda şifreyi göster butonunun olduğunu göreceksiniz. Bu seçenek üzerinden şifrenin gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

reklam
  • Ayarlar
  • Şifreyi göster
  • Şifrenin görülmesi

Yukarıda verilen aşamaların tamamlanması ile direkt olarak bilgisayar üzerinden Wi-Fi şifresi öğrenme mümkün olacaktır. Dilerseniz direkt olarak bağlı olan bilgisayardan internet şifresini öğrenerek telefonunuzu ya da farklı cihazları o şifre ile internete bağlayabilirsiniz.

Telefondan Öğrenme

İOS ya da Android cihaz olması, kullandığınız kablosuz internet şifresinin öğrenilmesi açısından fark ediyor. Çünkü Apple kullanan kişilerin cihazlarında, bağlanmış olduğu kablosuz internet için şifrenin gösterilmesi söz konusu olmuyor. Ancak İOS cihazlarda daha önce bağlanılmış olan internet için tıpkı bilgisayarda olduğu gibi şifre göster seçeneğinin olması söz konusu olabiliyor. Akıllı telefonlarınızdan daha önce bağlanmış olduğunuz bir internet için wi-fi bölümüne giderek, aynı şekilde şifreyi göster seçeneğine tıklayabilirsiniz. Aynı şekilde şifrenin karakterlerinin tek tek görüntülenmesi söz konusu olabilir.

Yukarıda verilen seçenekler üzerinden wi-fi şifresi bulma adına hareket edebilirsiniz. Belirlenmiş olan şifreleri öğrenerek, internete bağlanmanız mümkün olacaktır.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.

1 Yorum

  1. Hayatımda gördüğüm en saçma haber. elbette daha önce bağlandığın yere zaten kendi otomatik bağlanıyor… başlığı okuyunca sanki bütün WiFi şifrelerine nasıl bağlanırsın anlamı çıkıyor… zaten haber olsun diye saçma sapan şeyleri koyuyorlar iki saat okuyorsun sonuç sinir olma…

Comments are closed.