Facebook Twitter Bağlamak

Facebook Twitter Bağlamak

Facebook Twitter Bağlamak ve Twitter Facebook bağlamak

Merhabalar, bu yazımda sizlere Twitter hesabınızı Facebook hesabına bağlama ve tam tersini anlatacağım. Böylece Twitter ‘de yazdığınız tweet ‘inizi otomatik olarak Facebook hesabınızda ve tam tersi Facebook hesabınızda paylaştığınız bir yazıyı Twitter hesabınızda otomatik olarak paylaşabileceksiniz.

Öncelikle Facebook hesabınızı Twitter hesabınıza bağlamak için;

Facebook Twitter Bağlamak

Bağlantı yapmak istediğimiz Facebook adresimiz web tarayıcımızda açık olacak; facebook’a giriş https://www.facebook.com/twitter diyerek önümüze gelen Twitter ‘a Bağlan linkini tıklıyoruz. Gelen ekranda aynı zamanda profilimiz dışında, profilimize bağlı sayfalarımız var ise sadece bu sayfalarımızdan birini de twitter ‘a bağlayabiliriz.

Gelen ekranda Uygulamaya İzin Ver dedikten sonra seçeneklerden giriş yapmış basitçe önerileri izleyerek hesaplarımız arası bağlantıyı yapmış oluyoruz.

Tıklı alanlara dikkat ederek Facebook profilinizde yayınladığınız yazıların Twitter ‘a gönderilmesini istediklerinizi seçili bırakın ve Değişiklikleri kaydet deyin.

Böylece Facebook profilinizde ya da sayfanızda yayınladığınız yazıların otomatik olarak giriş yapabilirsiniz Twitter ‘a gönderilmesini sağlamış olduk.

FacebookTwitter Bağlamak

twitter facebook baglamak

Şimdi bunun tam tersi olan;

Twitter hesabınızı Facebook ‘a nasıl bağlarız ?

Twitter hesabınızda yazdığınız tweet ‘lerin retweet ‘lerin Facebook profilinizde ya da sayfanızda görünmesini istiyorsanız, aşağıdaki işlemleri adım adım yapabilirsiniz.

Öncelikle Twitter ‘da profil resmimize tıklayarak Güvenlik ve Gizlilik daha sonra sol taraftaki seçeneklerden Uygulamalar ve burada Facebook ‘a giriş yap izin ver ve tamam dediğimizde bu işi de sonlandırmış oluyoruz.

Bu iki işlemi de yaparak zamandan da kazanmış olacaksınız, sadece bir tane sosyal medya aracınızı kullanarak diğerine otomatik gönderim yapmış olacaksınız.

Bu tarz bağlantılar örneğin twitter ‘de onaylı hesap olmak mavi tik almak isteyen ünlü, yazar, gazeteci gibi arkadaşlarımız ve tabii ki sizler içinde önemli.

Sistem bunu sorguluyor ve bu durum güvenilirliği arttırıyor. Ama burada en önemli konu bu ikisi dışında .com .net .org gibi uzantılı web sayfanızın olmasıdır. Bu kriter aşıldıktan sonra, web adresinizde yazdıklarınızın otomatik olarak diğer sosyal medya araçlarınızda kullanılıp kullanılmamasıdır.

Yani web sayfanızda paylaştığınız bir gönderiyi twitter, facebook, google profili, varsa diğer blog sayfalarınız, pinterst, instagram gibi sosyal medya araçlarınızda da paylaşmanızdır.

Bu yazımı burada noktalıyorum kafanıza takılan konular için beni Twitterde Takip Edebilirsiniz 

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.