Ritim Takımı E-Twinning Projesi

Ritim Takımı E-Twinning Projesi

Ritim Takımı E-Twinning Projesi – Dumlupınar Anaokulu Şirinler ve Tomurcuklar Sınıfı öğrencileri dahil oldukları Ritim Takımı adlı E Twinning Projesinin final çalışmasını Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarında gerçekleştirdi.

Milli kimliğimizin bir parçası olan marşlarımızı erken yaşta çocuklara tanıtmak ve çocuklarda bebeklikten itibaren var olan ritim duyusunun erken yaşlarda geliştirilmesiyle çocuğun çok yönlü gelişimine katkı sağlanmasını amaçlayan, bunun yanı sıra özümüzden çıkan marşlarımızı erken dönemde ritim çalışmalarıyla birleştirerek çocuğa sevdirmek, çocuğun kültürel mirasını erken yaşta tanımasını sağlamak amacıyla kasım ayından beri dahil oldukları Ritim Takımı adlı E-Twinning Projesinin final çalışmasını Bursa Yıldırım Dumlupınar Anaokulu Şirinler Be Tomurcuklar Sınıfları öğretmenleri Nesrin Çelik Cesur ve Merve Bengü Erdoğan rehberliğinde Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Orkestrasıyla gerçekleştirdiler.

Ritim Takımı E-Twinning Projesi

Ritim Takımı E-Twinning Projesi

Öğrenciler için orkestra tarafından verilen konserde ise öğrenciler ilgi ve mutlulukla orkestranın icra ettiği eserleri dinlediler.

Bu yazının/aktivitenin yayınlanabilmesi için yardımlarını esirgemeyen Merve öğretmenimize teşekkürü borç biliyoruz ve bundan sonraki tüm projelerinde kendisine başarılar diliyoruz.

reklam

Ne diyor Atatürk;

Milli Eğitim’in gayesi yalnız hükümete memur yetiştirmek değil, daha çok memlekete ahlâklı, karakterli, cumhuriyetçi, inkılâpçı, olumlu, atılgan, başladığı işleri başarabilecek kabiliyette, dürüst, düşünceli, iradeli, hayatta rastlayacağı engelleri aşmaya kudretli, karakter sahibi genç yetiştirmektir. Bunun için de öğretim programları ve sistemleri ona göre düzenlenmelidir.

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi