Saçları Gürleştiren Muhteşem Çözümler

Saçları Gürleştiren Muhteşem Çözümler

Saçları Gürleştiren Muhteşem Çözümler – Zamanla saçlarımız da dökülmeye yüz tutar.

Bir çok kişi saçları gürleştiren muhteşem çözümler ile saçlarını eski sağlığına ulaştırabilir.

Kadın ve erkekler saçları gürleştiren muhteşem çözümler sunan reçetelerle daha sağlıklı saçlara kavuşabilir. Bitkisel yağlar, çeşitli vitaminler ve saç besleyici ürünler kompleks bir bakım haline getirilerek, saçların uzamasını ve canlanmasını sağlar. Bu yöntemler arasında ilk akla gelenlerden biri çam terebentindir. Çam terebentin kullanılarak, saçların daha parlak ve güçlü olması mümkün olabilir. Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmanın ilk adımı şampuana çam terebentin katarak yıkanmaktır. Hemen ilk yıkanmalarda sonucu görmeniz mümkün olacaktır.

Saçları Gürleştiren Muhteşem Çözümler

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatmak için kullanılan birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerin başında gelen çam terebentin gibi Bepantol ampül, bemiks C ampül, badem yağı ve E vitaminidir. Bu karışım sinameki çayının içine eklenerek saç diplerinden başlayarak sürülür. Haftada bir gün uygulanan bu yöntem sayesinde saçlar daha sağlıklı ve gür olarak uzamaya başlar. Düzenli olarak kullanılan bu teknik sayesinde saçların gürleşmesi ve uzaması hızlanır.

Şampuanlar Etkili Mi?

Şampuanlar birçok kimyasal içerir. Bu yüzden çok etkili değildir. Eskiden beri sabun kullanan kişilerin saçları çok daha sağlıklıdır. Çünkü sabunun içinde kimyasallar yoktur. Şimdilerde birçok şampuan çeşidinde bitkisel karışımlar vardır. Bu bitkisel karışım içeren şampuanlar daha az kimyasal içerdiği için işe yarar. Mesela çam terebentinini bu tür şampuanların içine karıştırırsanız daha etkili sonuç alırsınız.

Saç Gürleştirme İçin Neler Yapılır?

  • Saç şekillendiriciler çok kullanılmamalı, saçlardan mutlaka arındırılmalı
  • Saçlarınızdaki kırıkların alınması için ıslakken değil kuruyken tarayın
  • Saç kremlerini belirli aralıklarla değiştirin
  • Saç uçlarında kırıklar olunca düzenli olarak kesin
  • Saç gürleştirme kürleri uygulayarak saçlarınıza doğal bakımlar yapın
  • Saçınızın tipine göre değişen saç kürlerini eksiksiz ve düzenli uygulayın

Sarımsak ve Saçlar

Sarımsak ikiye bölünerek ya da ezilerek saç diplerine sürüldüğünde saçları gürleştirir. Saç diplerine sürülen sarımsak tuzla dövülür, biraz zeytinyağı eklenerek macun gibi yapılır. Bir gece bekletilerek ertesi gün yıkanır. Bu şekilde yapıldığında saçların incelmesini önleyen sarımsak kürü etkisini görebilirsiniz.

Zehra Berin Softa

Kirpiklerinizi Uzatmanın Yollarını arıyorsanız, bu yazımızı okuyabilirsiniz. Yazıya gitmek için TIKLAYIN

...love was just a glance away