Popüler Sakal Modelleri

Popüler Sakal Modelleri

Popüler Sakal Modelleri

Sakal bırakmak son yıllarda bir hayli moda oldu ve doğal olarak en merak edilenlerin başında sakal modelleri gelmeye başladı.

Bu makalemizde sakal kimlere yakışır, en gözde sakal modelleri hangileridir sorularının yanıtlarını vereceğiz.

Sakal Modelleri

Çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki, sakal modelleri arasından en çok tercih edileni kirli sakal olmaktadır. Hiçbir uğraş vermeden, yalnızca sakal tıraşı olmayarak kirli sakal sahibi olunabiliyor. Hal böyle olunca erkeklerin en çok tercih ettiği sakal modelleri arasında başı çekmesi kaçınılmaz. Peki kirli sakal kimlere yakışır? Bunun çok net bir yanıtı var; esmer erkeklere kirli sakal daha çok yakışır.

Popüler Sakal Modelleri

Diğer ten rengine sahip olan bireylere yakışmaz mı, diye soracak olursanız, yakışır fakat yapılan araştırmalar, kirli sakal modasının en çok esmer erkekleri çekici gösterdiğini ortaya koymuş durumda. Bu noktada bazı küçük noktaları atlamamak gerekir; kirli sakalın birisine yakışması için öncelikle çok seyrek çıkmaması oldukça önemli. Aynı zamanda sakalın düz uzuyor olması da öyle…

Kadınlar Tarafından En Çok Beğenilen Sakal Modelleri

Öncelikle belirmemiz gerekiyor ki, hangi sakal modelinin size yakışacağına siz karar vermelisiniz. Bu noktada sakallarınızı şekillendirmekten ve yeni modeller denemekten çekinmeyin. Aşağıdaki öneriler, genel bakış açısıyla verilmektedir ve her erkek için aynı şey geçerli olmayabilir.

Hafif Sakal 

Kesinlikle “kadınların en beğendiği sakal modelleri arasında başı alıyor,” diyebiliriz. Ne kirli sakal kadar uzun ne de yok denecek kadar az! Kirli sakal ile beraber hafif bırakılan sakalın da bir erkeğe yakışması için bazı şartlar var; seyrek olmaması ve düz uzaması. Jileti ters yönlere doğru sürterek tıraş olmayı alışkanlık edinmiş olan hemcinslerimiz için bir uyarı niteliği taşısın; kadınlar, birbirine girmiş sakallardan hoşlanmıyor!

Sakal modelleri arasında bakımı en kolay olan hafif sakala, ortalama iki ya da üç günlük bir uzatma ile kavuşabilirsiniz. Peki hafif sakal kimlere yakışır? Sakal Bakımı Erkeklerin çoğuna yakışır ve bu yüzden farklı olmak istiyorsanız, diğer maddelere bakmanızda fayda var.

Kirli Sakal Popüler Sakal Modelleri

Özellikle küçük yüzlü erkekler sakal modelleri arasında kirli sakal modelini tercih edebilirler. Küçük yüzlü olunması sebebiyle, kirli sakal ve kaba sakal yüzünüzün boyutunu biraz büyük gösterecektir ki bu hiçte kötü bir şey değil. Aynı zamanda hafif sakalda söylediklerimiz geçerli; seyrek ve ters uzamış sakallar görünümü kötüleştiriyor.

Kaynak : Erkek Sitesi

Haber, Gündem, Siyaset, Tarih, Atatürk, Sağlık, Yaşam, Sanat, Teknoloji, Köşe Yazıları okumak için bizi seçmiş bulunuyorsunuz. O zaman tekrar hoşgeldiniz :)) Haber Galerisi Yönetimi