Yine Dünya Birincisi Olmuşuz

Yine Dünya Birincisi Olmuşuz

Yine Dünya Birincisi Olmuşuz BİRDE ESTAĞFURULLAH DESEYDİNİZ SAYIN CUMHURBAŞKANIM.

Biraz sonra okuyacağınız öykü için tüm okuyucularımın affına sığınıyorum.

Köşe yazarlarının belden aşağı öyküleri, hikayeleri, fıkraları köşelerine taşımasını şark kurnazlığı sayarak doğru bulmasam da Doğu Anadolu nun bir köyünde yaşanmış olan bu olay tam olarak durumumuzu anlatması bakımından kayda değerdir.

** Kadının çok ciddi psikolojik sorunları vardı. Köy yerinde ise bu tür ruhsal hastalıkların tek bir açıklaması olur. “İçine cin girmiş” Cin bir yerlere girmişse de şifası köyün imamı veya hocasındadır.

Rafet emmi karısı ve küçük oğlu ile hocanın kapısını çalar. Eşinin durumunu bir güzel anlatır. Hoca dinledikten sonra sakalını sıvazlayarak;

reklam

– “Tamam anladım.

Çok net bellidir ki karının içine cin girmiş.

Şimdi üç gün akşam namazından sonra onu yanıma getirin. Siz dışarıda bekleyin.

Maazallah karından çıkaracağım cin sizlere sıçrayıp musallat olabilir. Ben o cini Allahın izniyle çıkartarak yakacağım.”

** 2 gün her akşam 1 saat boyunca eşini hoca ile yalnız bırakan ve oğlu ile dışarıda bekleyen baba üçüncü gün çıkacak olan cini merak eder. Yüksekçe penceresi olan odayı gözetlemek ister ama boyu yetişmez. Küçuk oğluna der ki;

-“Gel oğlum omuzlarıma çık ve camdan içeri bak. Annenin içine giren namussuz cin nasıl bir şey bana da bir anlat.” Çocuk babanın omuzlarına çıkar. Meraklı gözlerle pencerenin camından içeri bakar.

Bir süre sonra heyecanla aşağı inmeyi ister. Baba çocuğu omuzlarından aşağı indirerek sorar;

– “Gördün mü o şerefsiz kafir cini. Hoca çıkarabildi mi annenden?”

Oğlan cevap verir – “Gördüm baba gördüm. Hoca annemin üzerinde cini çıkarmaya çalışırken camdan benim baktığımı da gördü. İşte o anda estağfurullah diyerek annemden nah bu boyda bir cin çıkardı.

** Reis-i Cumhur Erdoğan Türkiye’nin insani yardımlar konusunda milli gelire göre dünyada ilk sırada bulunduğunu Amerikan ın bile bizim arkamızda olduğunu yüksek tondan övünç ve gururla haykırdı.

Dinleyenler ise onu dakikalarca çılgınca alkışladı. Milli Gelirimiz şişirme 11 Bin dolar gerçekte 7 Bin dolar.

Amerika’nın milli geliri ise 57 Bin dolar insani yardım yaptığımız ülkelerden biri olan Katar’ın milli geliri 129 Bin Dolar.

6 Milyon Suriyeli yurt içinde bizlerden daha fazla özgür, karnı daha tok ve çok daha mutlu… Çok merhametliyiz çok.

** Adana’da eşi bir yıla aşkın süre işsiz kalan 26 yaşındaki Emine Akçay, 8 aydır kirasını ödeyemediği evde iki çocuğunun ısınması için saç kurutma makinesini çalıştırıp, diğer odada kendini tavana asarak intihar etti.

Milli gelire göre insani yardımda dünya birincisiyiz. Size minnettarız.

Estağfurullah demeyi unutmayın sayın Cumhurbaşkanım.

Oğluna okulda giymesi için pantolon alamayan baba İsmail Devrim kendini asarak intihar etti.

ANTALYA’da, işsiz olduğu için bunalıma giren jeofizik mühendisi 38 yaşındaki Ercan Özer, oturduğu apartmanın 9’uncu katının penceresinden atlayarak intihar etti.

İstanbul’da atanamayan öğretmen Ersin Turhan, bir ağaca kendini asarak hayatına son verdi.

Atanamayan genç öğretmen Merve Çavdar depresyon haplarını içerek intihar etti.

Çanakkale de esnaf Ramazan Kavalcı bankaya olan kredi borçlarını ödeyemediği için intihar etti.

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde oturan emekli öğretmen Yaşar Ali Ö. (58), maddi sorunları sebebiyle kendisini asarak yaşamına son verdi.

Milli gelire göre insani yardımda dünya birincisiyiz. Size minnettarız. Estağfurullah demeyi unutmayın sayın Cumhurbaşkanım.

Bunlar sadece birkaç örnek.

Siz milli gelire göre insani yardımda dünya birinciliğimiz var diye övünmeye, seçmeniniz ise çılgınca alkışlamaya devam etsin sayın Cumhurbaşkanı.

İnsani yardımda bizim ardımızda sıralamaya giren ülkelerin bize merhametli Türkler dediğini hiç sanmıyorum.

Başka bir şey dediklerinden ise adım gibi eminim.

Bu gidişle yakında intihar etme oranında da dünya birincisi olacağımız aşikardır.

Sizden tek bir dileğimiz var Sayın reis-i Cumhur Her icraatinizi sorgusuz sualsiz çılgınca alkışlayan seçmeninizden “estağfurullah” larınızı hiç eksik etmeyiniz olur mu? Sevgiyle kalın.

Temel Sağıroğlu

1961 yılında Erurumda doğdu. 30 yıl kamuda yöneticilik görevi yaptı. Hayvansever İnsanı hatalarıyla da kabul eden Yazar ve eleştirmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sevdalısı ve 3 evlat sahibi bir baba Yobaz düzene karşı durmasından ötürü eşi tarafından valizi hazır tutulan sade bir vatandaş Herkesten biri