Gözün Aydın Osmanlı Torunu

Gözün Aydın Osmanlı Torunu

Gözün Aydın Osmanlı Torunu (Tekerrür ediyor TARİH) Bitti Kriz falan bitti Zaten yoktu ki psikolojik, hayal ve sanaldı Karamanın kınalı koyunu Dış güçlerin kirli oyunuydu Gözün aydın Türkiye 2024 Avrupa Futbol şampiyonası nın ev sahipliğini Türkiye yapacak.

Bu karar 27.09.2018 tarihinde resmen açıklanacak Hollanda, Belçika ve Avusturya temsilcileri karşı çıksa da bu şampiyona %99.9 ihtimalle Türkiye ye verilecek

☆☆ Ayranımız yok içmeye Tahterevalli ile gideriz Ronaldo yu seyretmeye Zaten kuraldır Borç bine çıkınca insanın canı bıldırcın eti çekermiş.

☆☆ Öyle bir sirk sahibi var ki Adam Tacirin Buda sı, zeusu Odin’i Cambaza bak cambaza oyununun mucidi Bozacının şıracı olan şahidi Zalim Roma imparatoru Kommodus un ucuz taklidi.

☆☆ Kommodus da kim? Kommodus Marcuc Aurelius un ölümünden sonra tahta çıkan, psikopat katil ve acımasız bir zalimdi. İlk üç yılı daha çok keyif ve eğlenceyle dolu olarak geçti. Kendisine suikast düzenlendi.

reklam

Yaşadığı bu olay onda travmatik bir değişikliğe yol açtı.

Artık herkesi düşman olarak görüyordu. Kommodus dan nefret eden Roma halkı isyan etmeye hazır duruma gelmişti.

Ne mi yaptı? Gladyatör lerin ölümüne müsabaka yaptığı oyunlar düzenledi. Roma halkına arenalara bedava giriş hakkı verdi.

Kek ve çay verdi mi bilinmez ama arenaya ölümüne döğüşleri izlemeye gelen Roma halkına ücretsiz tropikal meyveler dağıttı. Kendisi de bu müsabakalar da yer aldı. 730 kere arenada ölümüne dövüştü.

Karşısına çıkan gladyatorler kol ve ayak lifleri kesildikten sonra arenaya çıkarıldığı için doğal olarak bu müsabakaların tamamını kazandı. Nefret edilen Kommodus artık ilah olmuştu.

Halk zulmü, adaletsizliği, diktatör baskısını ve bozulan tüm dengeleri bir anda unutmuştu.

Ah! Tarih Ah! Sadece tekerrürden ibaretsin. Bir de insanoğlu ders almasını bilseydi Avrupa futbol şampiyonası Türkiye de Kıvrak çalımları ile Ronaldonun belini kıracak Kommodusu yeşil sahada görür müyüz?

İçtenlikle söylüyorum ki Neden olmasın? Tam zamanı…. Sevgiyle kalın

Temel Sağıroğlu

1961 yılında Erurumda doğdu. 30 yıl kamuda yöneticilik görevi yaptı. Hayvansever İnsanı hatalarıyla da kabul eden Yazar ve eleştirmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sevdalısı ve 3 evlat sahibi bir baba Yobaz düzene karşı durmasından ötürü eşi tarafından valizi hazır tutulan sade bir vatandaş Herkesten biri