Şerefli Gazilerimiz

Şerefli Gazilerimiz

Şerefli Gazilerimiz

Vatan olarak gördüğü dağlara bakarak içinden, her karış toprağı Ata’larının kanı ile sulanarak nasıl bir cennet vatana döndüğünü düşünüyor.

Ve atalarına layık bir evlat olmamın gururunu yaşamaya çalışıyordu.

Hayatının baharında geleceğe umutla bakarken, daha mutlu, daha güvenilir ve kardeşçe yaşanabilir bir Türkiye için, asker olmuş ve vatanımızın birliğine, düzenine karşı gelerek, kutsal değerlerimizi hiçe sayarak saldıran emperyalistlerin uşaklığını yapan, yeni doğmuş masum bir bebeği öldürecek kadar canileşmiş eli kanlı terör örgütüne karşı, Vatanın bekasını ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak için şehit olmayı göze alarak korkusuzca vücudunu siper etmiş, kurşun yemiş, kanını bu vatan topraklarına akıtmış, Kahramanlarımız olmalarına rağmen, kamuoyunda malul sayılmayan Gazilerimiz olarak görüyoruz onları.

Bebek katillerinin hain saldırı ve tuzakları neticesinde psikolojik ve fiziki yaralanmalar ile hayati uzuvlarını kaybetmiş kahramanlarımız onlar.

Şerefli Gazilerimiz

Yaşadıkları olaylar neticesinde normal hayatlarını sürdürmelerini imkânsız hale gelmiştir.

Ne yazık ki Mete Hanın ordusun ilk kurulduğu tarihten itibaren gazilerine kayıtsız şartsız sahip çıkan onları koruyan ve gözeten bir tarihe sahipken şimdi bizler için canını hiçe sayarak gazi olmuş kahramanlarımızı görmezden gelmekteyiz.

Önce vatan millet diyen, ezan dinmez diyen, Bayrak inmez diyen, Kahramanlarımızın haklarını nasıl ödeyeceğiz?

Albayrağın sonsuza kadar dalgalanması için mücadele eden bu kahramanlarımız değersiz midir?

Kahramanlarımızın mağduriyetlerine karşı seyirci mi kalacağız?

Mevzu vatan olduğunda canını hiçe sayan ve destanlar yazan bir milletin mensupları olarak Türkiye Cumhuriyetinin bekası için elini değil, gövdesini ve başını taşın altına koyan, rengini şehit kanından alan ay yıldızlı al bayrağımıza sahip çıkan ve bedeli ne olursa olsun diyerek büyük bir fedakarlık neticesinde GAZİ olan kahramanlarımızın hayatları bir sağlık raporuna feda edilmemelidir.

Bir an önce Kahraman gazilerimiz arasında yapılan ayrımlar ve büyük haksızlık giderilerek GAZİLİK hakları derhal verilmelidir.

Yazar : Twitter @_Rose_Sari_