23 Nisan Kutlu Olsun Sevinin Çocuklar

23 Nisan Kutlu Olsun Sevinin Çocuklar

23 Nisan Kutlu Olsun Sevinin Çocuklar

Bugün ulusal egemenliğimizin ve bağımsızlık mücadelemizin, dünya çocuklarını bir araya getiren, ilk ve tek bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. Yıl dönümü.

Kurtuluş savaşı, ulusumuzun kaderini tayin eden, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün kararını aldıran Milli bir mücadeleydi.

Büyük önderimiz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, yurtta ve dünya’da bağımsızlığın ve barışın koruyucuları olarak gördüğü dünya çocuklarına bu günü bayram olarak armağan etmiştir.

Dünya da hiç bir ülkede, din, dil, ırk ayrımı yapılmadan çocukları bir araya getiren bir başka bayram, ya da etkinlik yoktur.

reklam

23 Nisan’la sadece Türkiye Cumhuriyet’inin temeli atılmadı, aynı zamanda, yurtta ve dünyada barışın temeli de atılmış oldu, en önemlisi de TBMM açıldı.

Meclisin açıldığı günün çocuklara bayram edilmesi kadar anlamlı bu davranışın dünyada eşi benzeri yoktur.

Dün olduğu gibi, bugün de, yarın da Bağımsız Türkiye Cumhuriyet’inin teminatı Türk çocuklarıdır, Türk gençleridir.

23 Nisanlarla büyüyen çocuklar, her türlü zorlukla mücadele ederek, Ulusun bütünlüğüne, devletin tam bağımsızlığına ve hukukun üstünlüğüne inanarak yetişiyorlar.

Bugün bir çok Cumhuriyet değerimiz gibi, Milli bayramlarımızın değerini ve anlamını da bizlere unutturmaya çalışıyorlar..

Oysa, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ diyerek, mazlum halklara umut verirken, bizlere de Emperyalizme karşı Ulus bilinciyle birlik olmayı öğretmiştir.

Milli duyguları yaşayan bizler, hala her bayramda duygulanırız, içimizde ki çocuksu coşkuyla eski bayramlarımızı, heyecanlarımızı yeniden hatırlarız.

23 Nisan’da dünya çocuklarıyla yapılan kutlamalar bize gösteriyor ki, sevginin dini, dili, ırkı, kimliği yoktur.

Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar, kendi kültürlerini, geleneklerini kendi dilleriyle, oyunlarıyla, giysileriyle bize sunarken bizim yüreğimizle dünyaya bakıyorlar.

Onların gözlerinde ki ışık hiç sönmeyecek.

Bugün Milli bayramlarımıza her zamankinden daha çok sahip çıkmak zorundayız.

Türkiye Cumhuriyeti bize Miras değil, geleceğimiz olan çocuklarımızın emanetidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına gölge düşürmek için, yıllardır ‘’kutlu doğum haftası’’ olarak kutlayanlar başta olmak üzere bir kez daha görüyor ve inanıyoruz ki Çare Atatürk İlke Ve Devrimleridir.

Aydınlık yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımızın, 23 Nisan coşkusunu hala yüreğinde bir çocuk kalbiyle yaşatan herkesin bayramını kutluyoruz.
Ebru Oğuzhan Yeter
1967'de Ardahan Göle'de doğdu. 1985 yılında hayatımın üniversitesi dediği İş Bankası 'nda çalışmaya başladı. 2008 'de emekli oldu. O tarihten itibaren Atatürkçü Düşünce Derneği ve Fethiye Yerel Tohumlar Derneği başta olmak üzere aktif olarak görev alıp çalışmaktadır.