Elhamdulillah Müslümanız

Elhamdulillah Müslümanız

Elhamdulillah Müslümanız

Günde 5 vakit namazımızı mutlaka kılarız; görevimizi bile ihmal ederiz ama namazımızı asla aksatmayız. Kimi zaman iş yapmamak için namaz kılarız.

Her Ramazan ayında ve tüm kandillerde oruç tutarız.

Çocuklarımız okumasa da olur ama varımızı yoğumuzu verip hacca gideriz.

Kur’an-ı Kerim’in bütün ayetlerini ezbere biliriz ama anlamlarını bilmesek de olur.

reklam

Bize göre Müslüman kadın başını örtmelidir. Başını örtmeyen kadını çıplak ve namussuz sayarız. Başı örtülü kadın, çocuğuna annelik yapmasa da, yalan da söylese, hırsızlık da yapsa namusludur; başını örtsün yeter! Nasılsa örtü tüm günah ve pislikleri örter!

Namaz kılmayanı hoş görmeyiz biz ama beş vakit namaz kılıp sonra yaptığı inşaatta malzemeden çalan müteahhitleri, kul hakkı yiyen siyasetçileri, işadamlarını baş tacı ederiz; namaz kılsınlar yeter!

Oruç tutmayana, içki içene saldırırız ama ayran içip, üç yaşındaki çocuğa tecavüz eden imama, kız kardeşine tecavüz eden imama, camileri Kur’an kurslarını günah ve pislik yuvası haline getirenlere hiç tepki göstermeyiz; dindar ya, onlara her şey haktır!

Bizce iki gencin el ele tutuşması, öpüşmesi ayıptır ama bir babanın öz kızına şehvet duyması, hoca efendilerin kız bebeklere bademle, erkek bebeklere kabaklama yapması mubahtır.

“Temizlik imandan gelir” deriz ama kamuya açık tuvaletleri hiç temiz tutmayız, sokaklara çöp atarız, tükürürüz, pikniğe gittiğimiz alanları çöplüğe çeviririz.

İslam dini kutsallarını eleştiren bir karikatür yayınlandığında hemen ayaklanırız ama başka dinlere mensupların kutsallarını eleştirmekten, aşağılamaktan, Yaratıcı’nın nimeti olan ağaçlar kesilirken, ırmaklar HES’lere ve betonlaşmaya kurban edilirken gıkımızı çıkarmayız.

Ormanları, suları, doğal güzellikleri korumaya çalışan çevreci insanları da terörist ilan ederiz.

Tüm ibadetlerimizi aksatmadan yerine getiririz de, bir çocuğu mutlu etmenin, bir genci okutmanın, ağaç dikmenin en güzel ibadet olduğunu bilmeyiz.

İnandığımız dinin kitabı “oku” ayeti ile başken, doğayı, pozitif bilimi, insanı, sevgiyi, ahlakı okumaya asla yanaşmayız.

Alın terimizle para kazanmak bize zor gelir; nerede avanta varsa ona atlarız.

Bu uğurda dolandırırız, dolandırılırız, aldanırız, kandırılırız, bedava makarna-kömür için dinimizi, geleceğimizi, oyumuzu satarız.

 

Emeğin, işçinin, çiftçinin haklarını savunmak bize terstir; biz ancak para babalarına kul oluruz, taparız.

Ama nasılsa tek Tanrıya inanırız da menfaatlerimiz için küçük Tanrılar yaratırız.

Ezanı Türkçe’leştirdi diye CHP’ye her gün lanet yağdırırız ama Kandil gecesi Müslüman bir ülkeyi bombalayan ABD’ye destek olan yöneticilerimize tek laf etmeyiz.

Dillerimiz lal olur!

Her biri, İslam dinini yok etmeye yemin etmiş Siyonizm’in uşağı olan tarikat ve cemaatlere kaptırırız kendimizi; her geçen gün bizi kemirdiğinin ve İslam’dan uzaklaştırdığının farkında olmayarak…

İslam dinini yok etmek için her türlü oyunu oynayan, her türlü katliamı yapan ABD’yi destekleyen kişileri, devlet yöneticisi olarak seçmekten bir türlü vazgeçmeyiz.

ABD filosunu kıble yapıp namaz kılanları baş tacı ederiz.

ABD’ye karşı mücadele eden, emeği, hakkı, eşitliği, adaleti ve ulusun tam bağımsızlığını savunun kişileri ise terörist ilan ederiz.

İslam’ın özünde emek, hak, eşitlik, adalet, temizlik, saygı, sevginin olduğunu bir türlü anlayamayız.

Bizim için İslam, namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek, kapalı giyinmek, Arapça dua okumaktır.

Ahlak, namus sadece bacak arasıdır; kul hakkı yememenin, yalan söylememenin, sorumluluğunu yerine getirmenin, çalışarak kazanç elde etmenin ahlakın özü olduğunu bir türlü öğrenemeyiz.

Ahlaklı bir insan olmadan, Müslüman olmaya kalkarız; ahlaklı olmadan Müslüman olunmayacağını bilmeden…

İslam dinini yok olmaktan kurtaran, İslam’ın gelişmesi için elinden gelen her şeyi yapan, HZ. Muhammed’in mezarını yıkılmaktan kurtaran Mustafa Kemal Atatürk’e şükredip onun yolundan yürümek yerine, ona her gün küfreden ve bizi gerçek İslam’dan uzaklaştıran Siyonist uşağı sözde din adamlarının peşinden gideriz.

Doğru dürüst okumayız.

Okusak da, okuduğumuzu anlamaya çalışmayız.

Bize dayatılan bilgilerle yetiniriz, hiçbir şeyi sorgulamayız, gerçek bilgilere ulaşmak için hiçbir çaba harcamayız.

Kendimizi geliştirmemize gerek yok, ibadetlerimizi yerine getirelim yeter.

İyi bir insan olmamıza gerek yok, iyi bir Müslüman olalım yeter.

Hıristiyanlar ve Yahudiler kendini geliştirmiş, zengin olmuş, dünyaya hâkim olmuş, bizim halklarımız ezilmiş, geri kalmış, yaşadığımız topraklar cehenneme dönmüş bize ne!

Biz ölünce cennete gidelim yeter.

Haramın dibini sıyırırız da, akrabadaki açları bile görmeyiz.

Haram helal ver Allah’ım aciz kulun yer Allah’ım modundayız.

Ne diyor Akif Ersoy “Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri gelir her şeyden önce.

Vaat etmeseydi cenneti, Allah’a bile etmezlerdi secde.”

Dünyayı cehenneme çevirsek de, cennete gitmek bizim hakkımız, elhamdülillah Müslümanız biz!

BERİL ŞEKER

16.04.2018

Sarayın Sanatçıcıkları isimli yazım için TIKLAYIN

Beni Benimle Anla kitabının yazarı, #ATATÜRK kızı, #Nilüfer hayranı, Yanlışı savunarak sultan olacağıma, doğruyu savunarak ölürüm daha iyi.