Ülkeyi Resetlesek Mi

Ülkeyi Resetlesek Mi

Ülkeyi Resetlesek Mi

Bir süre önce sosyal medyada #DiyanetKapatılsın diye bir kampanya başlatılmıştı.

Çıtayı bir kademe daha yükseltip #ÜlkeKapatılsın, #ÜlkeResetlensin, #FabrikaAyarlarınaGeriDönülsün, #AllahAkılSağlığımızıKorusun gibi kampanyalar başlatıp bas bas bağırmak istiyorum.

 

-9 yaşındaki kız çocuğu, 12 yaşındaki erkek çocuğu evlenebilir.

reklam

-Vergi, zam, ÖTV, KDV, ÖTV’nin KDV’si.

-Hayat pahalılığı, benzin, mazot, ev, kira, faturalar, gıda…

-Elektriğe kuraklık zammı. Ülkeyi Resetlesek Mi

-Meclis’e 10 bin metrekare yün halı alımı için ihale açılması (2 ay önce de 1 milyon liraya 10 bin metrekare halı alınmıştı).

-Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın yeni odası (altın varaklı, şatafatlı, israflı).

-30 milyon liraya cami yaptıran eski AKP’li bakan Erdoğan Bayraktar (17/25 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrası ‘ne yaptıysam Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle yaptım. Ülkeyi rahatlatmak için o da istifa etmeli’ diyerek istifa eden bakan)

-Cinsiyet ayrımı yapmadan çocuklara taciz-tecavüz-cinsel istismar, erkek çocuğuna hallenen bademler; eşofman, damacana, at, eşek, tavuk, ördek, sakalsız erkek, öz anne, öz kızı dahil her şeye şehvet duyan, beyni ile şeyi yer değiştiren ümmet.

-MHP ile ‘Milli İttifak’ kurup kendi dışındakileri; yerli ve milli değil, şer odağı, FETÖ’cü, PKK’lı, hain, terörist, şeytan, çapulcu ilan eden AKP iktidarı.

-7/24 dinlemek zorunda olduğumuz, her şeyimiz, efendimiz, son karar alıcı, ilk karar verici, muhtarlara masrafları bizden, bizi deli gibi kıskanan Avrupa ülkesi İspanya’yı da kapsayan ‘Dünya Turu’ müjdesi (!).

-AYM’nin Mehmet Altan ve Şahin Alpay’ın tahliyesine karar vermesine rağmen karara uymayan yerel mahkeme, AYM’yi Anayayasaya uymamakla suçlayan Bekir Bozdağ (Burada alt başlık açmak zorundayım).

> Kim olursa olsun, ne olursa olsun kimse yasaların üstünde değildir.

> Anayasa Mahkemesi’nin bile kararlarını tanımayan, saygı duymayan, kabul etmeyen bir hükümet olamaz.

> Anayasa Mahkemesi en yüksel anayasal organdır. Hiçbir yargı organının aldığı karar ANAYASAYA aykırı olamaz.

> Erdoğan dahil hiç kimse ‘AYM’nin kararını tanımıyorum, saygı da duymuyorum’ diyemez.

 

Gelinen bu noktada nereye elini atsan çivisi çıkmış, darmadağın olmuş, elinde kalıyor.

Ülkedeki sorunları yazmaya kalksam liste uzaaaaar gider. Burdan uzaya duble yol olur.

Bizim gibi düşünmeyen, yaşamayan, farklı olanlara karşı yapılan haksızlıklara susmaya devam edersek ahlak, vicdan, nizam, akıl sağlığı, insanlık, ülke elimizde ne varsa kaybetmeye devam edeceğiz.

 

Bu düzen, bu zulüm, bu gidiş sürdürülebilir değil.

Din, dil, ırk, cinsiyet, makam, mevki fark etmeden haksızlığa, yolsuzluğa, israfa, kanunsuzluğa, yalana, dolana hep beraber karşı çıkmadığımız sürece bu ateş bizi de yakacak.

 

Başta Erdoğan olmak üzere, AKP iktidarı, MHP, yandaş medyanın; gerilim, kamplaşma, ötekileştirme, yaftalama, bağırma-çağırma üzerine kurulu siyaset anlayışı sürdürülebilir değil.

 

Başta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olmak üzere, CHP, HDP gibi mecliste grubu olan partiler, meclis dışı partiler, sivil toplum örgütleri, iş adamları, işçi, köylü, işsiz, AKP ve MHP’ye gönül veren; yanlışa yanlış diyen, dindar, dinsiz kim varsa insanlık namına, ülke namına, gelecek adına YETER ARTIK, DUR DEMELİ!

 

Medya, yargı, Anayasa Mahkemesi, bağımsız mahkemeler, Cumhuriyet Savcıları, doktorlar dahil görevini yapmalı…

Konumuna, makamına-mevkisine, adına-sanına bakmadan hukuk, kanun, adalet, toplumun haber alma özgürlüğü, akıl sağlığı dahil korunmalı…

 

Baskı, zulüm, kamplaşma, gerginlik eninde-sonunda kor olup hepimizi yakar.

Zaten patlamaya hazır bomba gibiyiz.

Acilen toparlanmalı, evrensel değerlere sarılmalı, farklılıklarımızla bir arada yaşamayı öğrenmeli, normalleşmeli ve bu şiddet sarmalından kurtulmalıyız.

 

OHAL de Allah’ın verdiği aklı-iradeyi, vicdanı, ahlakı, insani değerleri, adaleti, hayır demeyi, bunları hak etmiyoruz/dur demeyi ‘demek için’ ne bekliyorsunuz?

Yarın çok geç olabilir ‘BİRLİKTE GÜÇLÜ/KOCAMAN BİR AİLEYİZ’

Bilgin Apaydın

Ülkeyi Resetlesek Mi Bu yazımı beğenenler ”Asgari Ücret” isimli yazımı da okuyabilirler…

İnsan kendini nasıl anlatır bilemedim. Bir kadın, bir anne, bir eş, bir vatandaş ez cümle bir insanım. Bana sevgi ile bakan bir çift göz yani sevgili eşim ve anne diyen bir güzellikle hayatı paylaşıyorum. İyi insan olmak, güzel ahlak en büyük emelim. Yazı, görüş, bilgi, sevgi, duygu ve düşüncelerde buluşmak dileğiyle… Bilgin Apaydın