Atatürkçüler Yenilmez

Atatürkçüler Yenilmez

Atatürkçüler Yenilmez

Öncelikle bende tüm yazarlar gibi ilk yazımda siz değerli okuyucularımı selamlayarak satırlarıma başlıyorum..

Bu yazımda sizlere internet dünyasında gerçekleşen bir değişim ve başarıyla sonuçlanan bir mücadeleden bahsetmek istiyorum.

Peki nedir bu değişim ve başarıyla sonuçlanan mücadele?

– Çok değil bundan 3,4 yıl öncesine kadar Google arama motorunda ”Atatürkçüler” yazıldığında karşımıza çıkan ilk sonuç ATATÜRKÇÜLER YENİLDİ başlığıydı.

reklam

Ve Atatürk Atatürkçülük karşıtlarının da destekleriyle hemen hemen tüm sayfa akışı ATATÜRKÇÜLER YENİLDİ görselleri ve yazılarıyla doluydu.

Atatürkçüler Yenilmez

Peki neden bu başlık ile karşılaşıyorduk?

Hemen anlatayım sevgili okuyucular; ATATÜRKÇÜLER YENİLDİ başlığıyla karşılaşmamızın sebebi araştırmacı yazar Yılmaz Dikbaş’ın 2012 yılında yayımlanan ATATÜRKÇÜLER YENİLDİ adlı kitabıydı.

Burada bu kitabın içeriğinden bahsederek kafalarınızı şişirmek istemem, benim asıl kafama takılan ve bir Atatürkçü olarak rahatsızlık duyduğum konu kitabın adıydı.

ATATÜRKÇÜLER ismi çoğulcu bir ad ve kavramdır. Temelinde ATATÜRKÇÜLÜK vardır.

”ATATÜRKÇÜLÜK nedir? ATATÜRKÇÜLÜK, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkilaplarına yürekten bağlılık, Ebedi Cumhuriyeti ne pahasına olursa olsun yaşatmaya içilmiş bir ant, Türk Milleti olarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e verilmiş bir sözdür.

Kısacası Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini benimsemiş yol edinilmiş hedefinde TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE olan anti emperyalist bir akımdır harekettir!..”

Atatürkçüler Yenilmez

Yayımlanan ATATÜRKÇÜLER YENİLDİ adlı kitap Google’de öyle bir imaj oluşturmuştu ki sanki tüm ATATÜRKÇÜLER’in bir müsabaka sonrasında yenilmiş havası yaratıyordu.

Hiç kuşkusuz Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini benimseyen o yüce insanın devrimlerine yürekten bağlı yolundan giden her Atatürkçü bu konudan benim gibi rahatsızdı.

-Mücadele, Başarı ve Değişim…

Günümüzde milyonlarca insanın kullandığı ve hepimizin bildiği bir Sosyal Paylaşım sitesi olan Twitter üzerinde gönüllü Atatürkçüler’den oluşturularak kurulan bir hesap, gerek paylaşımları gerek gerçekleştirdiği etkinliklerle Google’de tüm Atatürkçüler’in üzerine bir kara bulut misali çöken ATATÜRKÇÜLER YENİLDİ imajına bir son verdi.

Peki Twitter üzerinde kurulan bu hesap kimdi?

Twitter kullanıcılarında hemen hemen her akşam gündem de gördüğü ATATÜRK hashtaglarını açıp ve gündeme taşıyan @AtaturkcuIer‘di yani binevi ATATÜRKÇÜLER kavramını oluşturan yüreğinde ATATÜRK sevdası taşıyanların ta kendisiydi.

Twitter üzerinden yaptığı yüzlerce ATATÜRK ve ATATÜRKÇÜLÜK konulu TT’ler ile adeta Türkiye’de hatta Dünyada ki tüm ATATÜRKÇÜLER’in sesi ve gücü olan bu oluşum bir yandan genç kuşaklara Ulu Önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü anlatıyor onlara ATATÜRKÇÜLÜĞÜ öğretiyor yaşatıyor, bir yandan da ATATÜRKÇÜLER YENİLMEZ diye haykırarak gericilere yobazlara kısaca tüm Atatürk düşmanlarına cevap veriyordu…

Yaklaşık 4 yıl önce 200 takipçi ile kurulan @AtaturkcuIer bugün 54 bin takipçisiyle yani 54 bin Atatürkçü’yle sosyal medya üzerinden mücadelesine devam ediyor yaptığı etkinliklerle tüm Atatürkçülerin göğsünü kabartıyor onlara cesaret aşılıyor.

Google’de bir zamanlar ”Atatürkçüler” yazıldığında çıkan ve tüm Atatürkçülerin üzerine kara bulut gibi çöken o ‘ATATÜRKÇÜLER YENİLDİ’ başlığı ve imajı ise geçen yıllarda kaybolarak bugün yerini internet ortamında bir güneş gibi doğan @AtaturkcuIer‘e ve yüz binlerce Atatürkçü’nün ATATÜRKÇÜLER YENİLMEZ paylaşımlarına bıraktı…

Yazan : Ulus Twitter : @the_turkish

Konuk Yazar Köşesine Yazan Tüm Yazarlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.