Site Hızlandırmanın Püf Noktaları

Site Hızlandırmanın Püf Noktaları

Site Hızlandırmanın Püf Noktaları Arama motorları için en önemli kriterlerden birisi de web sitelerinin hızıdır.

Sitelerin hızlı açılması arama motorlarının sayfa sıralamasını oluştururken en çok önem verdiği kriterdir.

Çünkü arama motorlarının hizmet anlayışı hız, özgünlük ve doğru bilgiye dayalıdır.

Bu nedenle arama motorlarındaki internet sitelerinin açılma hızının en kötü ihtimalle 3 saniye ve altında olması gerekmektedir.

Bunun yolu da internet sitesindeki Seo çalışması ve tercih edilen hosting’den geçmektedir.

reklam

Tercih edilen hosting’in tüm özellikleri internet sitesinin hızını doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

İnternet sitesinin hızlı olabilmesi için ilk öncelik hosting seçiminin başarılı ve ihtiyaçlara uygun bir şekilde yapılması olacaktır.

Ucuz ve kalitesiz bir hosting tercih edildiğinde hem internet sitesinin hızı yavaşlar hem de güvenlik açısından zaafiyetler ortaya çıkabilir.

Site Hızlandırmanın Püf Noktaları arasında bir diğer etken ise tema seçimidir.

İnternet sitesinin hizmet verdiği sektöre uygun ve göze hitap eden renklerde tema seçimi yapmak önemli olduğu gibi temiz bir şekilde kodlanmış, gereksiz kod kalabalığı olmayan temalar seçilmelidir.

Temaların uygun kodlamaları sayesinde Seo optimizasyonları daha doğru yapıldığı için sitenin performansındaki artışı da gözlemlemek mümkün.

Hazır Cms yazılımları kullanmakta internet sitesinin hızını olumlu yönde etkilemektedir.

WordPress, joomla gibi hazır platformlar milyonlarca geliştirici tarafından geliştirildiği için daha stabil çalışmakta dolayısıyla da internet sitesinin hızını arttırmaktadır.

Ayrıca internet sitelerinde kullanılmakta olan fotoğraflarda site hızını oldukça olumsuz şekilde etkilemektedir.

Fotoğrafların site hızını en düşük seviyede etkilemesi için fotoğraf sıkıştırma araçları kullanılabilir, ister online ister bir çok program aracılığıyla bu araçlara erişebilirsiniz.

Çeşitli kod sıkıştırma programları ise temadaki kodlar üzerinde çeşitli sıkıştırmalar yaparak internet sitesinin performansına katkıda bulunuyorlar.

Sitelerin yüklenme hızını artırmak için kilobyteların önemi oldukça yüksektir, bu nedenle muhakkak sitenizi uzman bir kişi tarafından tekrar gözden geçirtin.

Ayrıca WordPress gibi hazır sistemler için kullanılan eklentilerde internet sitesinin hızını etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Eğer dikkat edilirse internet sitelerinin hızını oldukça kolay yöntemler kullanarak arttırmak mümkündür.

Arama motorlarının bu kadar ayrıntılı incelemelerde bulunduğu internet siteleri üzerinde performans artışı sağlamak için bu yolların tamamı kullanılmalıdır.

Selçuk Softa

Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar.