Eli Kanlı Seher ve Selahattin Demirtaş

Eli Kanlı Seher ve Selahattin Demirtaş

Eli Kanlı Seher ve Selahattin Demirtaş

Malumunuz şu anda ceza evinde bulunan HDP eş başkanlarından Selahattin Demirtaş kaptırdığı karizmayı tekrar üstlere çıkarmak ve saf insanlardan aldığı oyları sonuna kadar sömürmek için ‘Seher’ adlı bir öykü kitabı çıkardı.

Seher ismi pek tanıdık gelir PKK’lılar için çünkü Seher Demir PKK’nın Ankara-Güvenpark saldırısında kullandığı canlı bombadır. Bu canlı bombaya Selahattin Demirtaş’ın ağabeyi Nurettin Demirtaş’ta  “İnsanlığın onuru ve yüz akıdır. Eylemi ile özgürlük ve yaşam yaratmıştır. Nilüfer gibi sevilecek kadındır.” dediğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız öğrendiniz çünkü bunu bende yeni öğrendim.

Eli Kanlı Seher ve Selahattin Demirtaş

36 Kişinin can verdiği hain terör saldırısında hayatını kaybederken PKK’nın Avrupa yayını olan yeni özgür politika gazetesinde de canlı bomba için methiyeler dizmiştir. ODA TV 2016 yılının Mayıs ayında bunu haberleştirmişti. İsteyen de basit aramalarla bunu bulabilir.

Seher Çağla Demir hiç öyle masum bir insan değil ve bir sürü insanımızın şehit olmasına sebebiyet veren bir teröristtir. Selahattin Demirtaş’ın da öykü kitabının ismini Seher yapması da pek tesadüfi olmasa gerek.

Sorgulamak ve Araştırmak önemli. Halen PKK’ya yakın olduğunu aktif milletvelliği yaptığı dönemde hiçbir zaman gizlemeyen HDP ve liderleri Selahattin Demirtaş’a övgü dizen, onun partisinin Türkiye Partisi olacağını zanneden ve bu hayallerle yaşayan Atatürkçüler, kendisine kazandırdığınız paraların nereye gideceğini söylemesi bile onun Terörist destekçisi bir Ağabeyi olduğunu, Bebek Katili Abdullah Öcalan’a destekleyici açıklamalar yaptığını unutmasın.

Selahattin Demirtaş’a da ve HDP’ye destek demek PKK’ya destek olmak demektir.

Şehitlerimizin ruhlarını kirletmektir. Bilesiniz. Malum biliyorsunuz bizim çakma Solcular ve Vatansız Liberaller çok severler bu partiyi. 7 Haziran’dan sonra PKK’nın Türkiye’yi kana bulamasına ses çıkarmamışlardır bile. Kendilerine göre Atatürkçülükte PKK’yı destekleyen HDP’ye oy vermektir. Yaşamıştık biliyorsunuz. Uzak tarihli konular değil bunlar..

Atatürk’ün Eşkiyalara, İsyancılara bakışı bellidir. PKK’nın da ve onlara destek olan HDP’nin de onlardan farkı yoktur..

Yazıyı bitirirken bir arkadaşım daha bana Selahattin Demirtaş’ın Cizre’de TSK ve Polisin ortak operasyonda Cizre’de öldürülen PKK’lıların ailesine Seher kitabından kazandıklarını vereceğini açıklamış. Seher’in ne anlama geldiğini böylece daha çok anlamış bulunuyoruz.

Bu yazımı tüm Şehit ailelerine, Gazilere armağan ediyorum. Nerede duracağınızı iyi bilin güzel insanlar.

Herkese iyi haftalar dilerim.

Not: Twitter’dan  Öniz Özsoy hanıma bu konuyu dile getirip yazmama teşvik ettiği için de buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

Gazeteci-Yazar Ali Jean Çorakçı – Strasbourg  (Twitter: @alijeancorakci )

1 YORUM

  1. Harika bir yazı olmuş. Lütfen bu tarz yazılara devam edilsin. HDP’yi şirin bir parti olarak görenler halen çok. Şehit Annesi olarak duygulandım. Teşekkürler!

Comments are closed.