Apple 3.5 mm Girişe Sahip Aksesuar Satmaya Başladı

Apple 3.5 mm Girişe Sahip Aksesuar Satmaya Başladı

Apple 3.5 mm Girişe Sahip Aksesuar Satmaya Başladı. Geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni modeli İphone 8 ve İphone X modelleri ile meraklı gözleri üzerinde toplayan.

Apple şirketi son günlerde çıkarttığı yeni aksesuarları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

İphone 7 modeli ile birlikte 3.5 mm’lik kulaklık girişini tamamen ortadan kaldıran ve kulaklık ile şarj girişini aynı yerde lightning portundan yapılmasını sağladı.

Apple müzik dinlerken telefonun şarj edilmesi imkanını tamamen ortadan kaldırıyor.

Bu nedenle kullanıcılarından büyük tepkiler alan Apple Belkin 3.5mm Audio + Charge Rockstar adını verdi.

Yeni aksesuarını mağazalarından satışa sunarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Yıllardır kullanılmakta olan 3.5 mm kulaklık girişini tüm markalar kullanırken Apple’ın ani bir kararla kaldırması da büyük tepkiler çekmişti.

Asıl problemlerin ortaya çıkması ile birlikte Apple’da geri adım atarak bu aksesuar ile kullanıcılarına aynı hizmeti sunmaya çalışıyor.

Apple 3.5 mm Girişe Sahip Aksesuar Satmaya Başladı

Kullanıcıların yaşadıkları sorunlar ile birlikte üçüncü parti aksesuarlar karşımıza çıkmaya başlamıştı.

Ancak Belkin 3.5mm Audio + Charge Rockstar aksesuarı her ne kadar ihtiyaçları karşılasa da Lightning girişini 3.5 mm kulaklık girişine çevirdiği için kullanıcıların yaşadığı sorunları tamamen gideremedi.

Kullanıcıların İphone’larını istedikleri şekilde kullanabilmeleri için yapmaları gereken tek şey aksesuar üstüne ikinci bir aksesuar daha takmak olacaktır.

Bu işlem kullanıcıların en son isteyeceği şeylerden birisidir.

Bu yüzden yeni aksesuarı sayesinde iki işlemi tek aksesuar ile yapılabilmesini sağlayan Belkin’in çift Lightning girişli Rockstar 140 TL fiyatı ile tüm kullanıcıları memnun ediyor.

Telefon şarj olurken aynı anda müzik dinleyebilme keyfini kullanıcılarına tekrardan sunuyor.

Yeni ürün olan Belkin 3.5mm Audio + Charge Rockstar aksesuarı yurt dışında ise 35 dolarlık fiyatı ile Apple mağazalarının tamamında satışta bulunuyor.

Kullanıcılarının aynı anda iki işi birlikte yapmasını kolaylaştıran bu aksesuar ile birlikte kullanıcılarının gözündeki imajını bir kez daha yükselten Apple her ne kadar aksesuarlar ile bu yanlışını düzeltmeye çalışsa da yaptığı yanlıştan gelecek modellerinde de dönmeyecek gibi görünüyor.

İphone 7 modeli ile birlikte hayatımıza giren lightning kulaklık girişinin, İphone 8 modeli ile birlikte de devam etmesi ise bunun en güçlü göstergesi oluyor.

Selçuk Softa