Google Adwords Nasıl Kullanılır

Google Adwords Nasıl Kullanılır

Google Adwords Nasıl Kullanılır – Dünyanın büyük bir çoğunluğunda reklam pazarının en büyük ve en kuvvetli aktörü haline gelen Google Adwords‘te belirlenen anahtar kelimelere göre düzenlenen reklamlarda tıklama başına ya da görüntüleme başına belirli bir maliyet hesaplanmakta, böylece reklam verene fayda sağlama oranı ciddi oranda arttırılmaktadır.

Her firmaya reklam yayınlama fırsatı sağlayan  Google Adwords, kullanımı oldukça basit olan, hızlı reklamcılığı sağlayan bir yöntemdir.

Google Adwords Nasıl Kullanılır Google Adwords Nasıl Çalışır

 AdWords’ün nasıl çalıştığını anlamak ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için anahtar kelimeler, yerleşimler, Reklam Sıralaması, teklifler ve Kalite Puanı gibi bazı yapı taşları hakkında daha fazla bilgi edinmeniz önemlidir.

Seçilen kelimeler ve cümleler aranan ana kelimelerle özdeşleştiği zaman reklamlarınızın görünme olasılığı artacaktır.

Eğer siz gerçek yedek parça satıyorsanız, anahtar kelime olarak kampanyanızda gerçek veya kaliteli yedek parça sözcüğünü kullanabilirsiniz.

reklam

Ziyaretçiler Google’a gerçek yedek parça yada benzer bir terim yazdığında, arama sonuçlarının yanında reklamlarınız görünebilir.

Ayrıca orijinal yedek parça satışı yapan Google’la alakalı tüm kanallar ve web sitelerinde reklamlarınız görünebilir.

Google Adwords çalışması bu şekildedir.

Adwords Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Milyonlarca kişiye ulaşmanızı sağlar, 7/24 görünür olursunuz, Hedef kitleye direkt ulaşmanızı sağlar.

Kampanya bütçelerinizi yönetebilirsiniz, Kullanıcı  hareketlerini takip edersiniz, Reklamlarınızın yönetimi sizde olur, Kolay ölçülebilirdir.

Ülke, şehir, bölge gibi gösterim ayarlamaları ile yer hedefleme sistemi vardır, Dil hedefleme sistemi sayesinde istediğiniz dilde aramalara göre ayarlanabilir, Yıllık, aylık, haftalık ve günlük planlamalar ile bütçenize göre ayarlamalar yapabilir, değiştirebilirsiniz.

Sadece hedef kitlenize gösterim yapılmasını sağlayarak verimi yükseltirsiniz.

Bütün bunları Google Adwords kullanmanın faydaları olarak sayabiliriz.

Zehra Berin Softa

...love was just a glance away