Mobil Uyumlu Web Siteleri Artık Gereklilik Haline Geldi

Mobil Uyumlu Web Siteleri Artık Gereklilik Haline Geldi

Mobil Uyumlu Web Siteleri Artık Gereklilik Haline Geldi

İlk olarak sizlere web sitelerinizin yabancı konuklarına hitap edebilmeniz için bir çeviri sayfası önereceğim.

Bu sitede web sitesi lokalizasyonu yani sitenizin dilini farklı dillere tercüme ettirebileceğiniz uygun fiyatları ve uzman kadroları ile sizlerin yanında bulunacak Protranslate.net sitesini ziyaret etmelisiniz.

Sizler için en iyi web site çevirisini yapabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Son yıllarda akıllı telefon kullanımlarının artmasıyla birlikte çeşitli ihtiyaçlarda ortaya çıkmaya başladı.

Gün geçtikçe daha da artan akıllı telefon kullanımı ile birlikte internet sitelerinde de çeşitli değişikliklere gidildi.

Responsive olarak karşımıza çıkan yeni internet sitelerinde kullanılmakta olan bu teknoloji.

İnternet sitelerini responsive kullanıma uygun hale getirebilen bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

Milyonlarca web sitesinin bulunduğu internette şu günlerde tamamı olmasa da çoğu internet sitesi bu teknolojiyi kullanarak mobil alt yapısına uygun halde hizmet veriyorlar.

İnsanların artık bilgisayarları fazla tercih etmemeleri ve bilgisayar yerine kullanımı da oldukça kolay olan akıllı telefonları tercih etmeleri responsive ihtiyacının doğmasında büyük bir gereklilik haline geldi.

İnternet sitelerinde farklı bir kodlama ile yapılabilen responsive teknolojisi, mobil alt yapısına uygun olmayan internet sitelerini yüzde yüz mobil kullanıma uygun hale getirdiği için üstelik bu işlemi internet sitesinin hızını hiçbir şekilde azaltmadan yaptığı için milyonların tercih ettiği bir teknolojidir.

Mobil Uyumlu Web Siteleri Artık Gereklilik Haline Geldi ‘ği için responsive teknolojisi haricinde de mobil uzantıları ile internet siteleri yapılabilmektedir.

Alt alan adları alınarak sıfırdan kodlanabilen mobil internet siteleri de mobil alanında oldukça başarılı işler çıkartabiliyorlar.

Mobil platformu için tasarlanan internet siteleri responsive kadar hızlı olmasalar da tamamen mobil platformuna göre tasarlandığı için daha kusursuz olmaktadırlar.

Arama motoru optimizasyonu için de kesinlikle gerekli olan mobil tasarım internet sitelerinin gidişatını olumlu şekilde etkiliyor.

Responsive alt yapısına uygun sitelerin arama motorlarında istenilen kelimelerde daha yüksek çıkması ise responsive uyumunun bir sitenin değişilmez özellikleri arasında yer almasının önemini bir kez daha vurguluyor.

Arama motorları alt alan adları ile yapılan internet sitelerine ne kadar önem verse de bu siteler sıfırdan responsive cihazlara göre kodlandıkları ve sitenin hızını düşürdüğü için zaman zaman sağlıksız olabilmektedirler.

Arama motorları da bu durumu bildikleri için botları sayesinde internet sitesinde responsive tasarım teknolojisinin kullanılmasına daha çok önem veriyor.

Daha stabil çalışan responsive tasarım yeni bir kodlama gerektirmediği için internet sitesinin boyutunuda arttırmamış oluyor.

Haber Editörü : Sinem Uludağ